Wysoka porażka Sokoła z AZS UMCS Lublin

Koszykarze Sokoła tym razem rozegrali słabe zawody
Koszykarze Sokoła tym razem rozegrali słabe zawody C. Gołaś
Koszykarze ostrowskiego Sokoła w spotkaniu 7. kolejki rozgrywek II ligi mężczyzn w niedzielne popołudnie ulegli AZS UMCS Lublin 46:73.

W spotkaniu rozegranym w hali przy ulicy Trębickiego podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela nie byli wstanie nawiązać wyrównanej walki z akademikami z Lublina i doznali wysokiej porażki. Po pierwszej kwarcie gospodarze przegrywali 14:24. W drugiej odsłonie meczu gospodarze przegrali 10:20 i w efekcie do przerwy tracili do rywali aż dwadzieścia punktów. Po zmianie stron kibice gospodarzy mieli nadzieję na odwrócenie losów spotkania, ale Sokół grał nieskutecznie i nie potrafił wykrzesać z siebie więcej. W trzeciej kwarcie nasi koszykarze zremisowali 14:14, ale w ostatniej kwarcie ulegli 8:15 i w całym meczu doznali wysokiej porażki.

W efekcie po 7. kolejkach podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela plasują się obecnie na dziewiątej pozycji z dziesięcioma punktami. Do tej pory Sokół wygrał trzy spotkania i czterech porażek. Kolejnym rywalem ostrowskich koszykarzy będzie drużyna KS Shmoolky Warszawa. Przed własną publicznością Sokół ponownie zaprezentuje się kibicom w sobotę, 28 listopada. W meczu przed własną publicznością rywalem będzie MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl.

Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UMCS Lublin 46:73 (14:24, 10:20, 14:14, 8:15)
Punkty dla Sokoła: Grudziński 9, Skarpetowski 8, Grabowski 6, Jaworski 5, Niedbalski 5, Koźluk 4, Wojtyński 3, Zapert 3, Barszcz 2, Wilczyński 1, Krawczyk, Zadroga.