MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyruszyła piesza pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. 6.08.2019. Pielgrzymi z Makowa i Przasnysza idą w grupie złotej.

Renata Jasińska
Renata Jasińska
Pielgrzymi wyruszyli 6 sierpnia.
Pielgrzymi wyruszyli 6 sierpnia. zdj. Facebook parafii św. Brata Alberta w Makowie Maz.
Pielgrzymi wyruszyli 6 sierpnia z Płocka -Radziwia, z parafii św. Benedykta.

Tegoroczna 38. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę wyruszyła pod hasłem: „Mocni Bożym Duchem”. Nawiązuje do programu duszpasterskiego w polskim kościele. Rekolekcje w drodze są okazją do pogłębienia przyjaźni z Duchem Świętym, katechezą o Trzeciej Osobie Trójcy Świętej.
Pielgrzymka płocka wyruszyła w tym roku wyjątkowo z Płocka-Radziwia, z parafii św. Benedykta, 6 sierpnia 2019 r. po Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Biskupa Mirosława Milewskiego o godz. 6 00.

Na co dzień chodzicie trochę innymi drogami: są to drogi do szkoły, do pracy, do rodziny, do przyjaciół czy galerii handlowych. Na tej drodze, którą dziś rozpoczniecie, pielgrzymiej drodze, jesteście podobni do Piotra, Jana i Jakuba na Górze Przemienienia. Poszli, by spotkać Jezusa, uwielbionego Pana

– mówił w czasie homilii biskup Milewski.

Trasa Pielgrzymki została podzielona na 9 etapów (około 30 km dziennie). Wejście na Jasną Górę odbędzie się 14 sierpnia 2019 r. w godzinach porannych.
Grupa złota obejmująca pielgrzymów z 24 parafii m.in. z Makowa Mazowieckiego, Przasnysza i Dzierzgowa idzie pod przewodnictwem księdza Jakuba Kępczyńskiego

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki