Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyrok za Stok

(jp)
Na kary 4,5 roku więzienia i 5 tys. zł grzywny oraz 3,5 roku więzienia i 3 tys. zł grzywny skazał Sąd Okręgowy w Ostrołęce mieszkańców Warszawy Pawła M. i Józefa D. za produkcję amfetaminy.

Wyrok zapadł prawie rok po głośnej akcji policji w Stoku pod Ostrowią Mazowiecką. Przypomnijmy, w nocy z 5 na 6 czerwca policjanci z Centralnego Biura Śledczego weszli do jednego z zabudowań we wsi. Zastali tam dwóch mężczyzn i laboratorium do produkcji amfetaminy. Producentów udało się nakryć w ostatniej chwili, mieli już spakowane urządzenia, zamierzali bowiem przenieść produkcję w inne miejsce. To typowa praktyka producentów narkotyków, którzy w obawie przed zdemaskowaniem przenoszą co jakiś czas laboratoria z miejsca na miejsce.
W czasie rewizji w Stoku policjanci nie znaleźli czystego narkotyku. Zabezpieczyli za to, 10 litrów BMK, substancji potrzebnej do wytwarzania amfetaminy, oraz glukozę i proszek do prania. Te dwa ostatnie produkty miały być wymieszane z narkotykiem po to, by zwiększyć jego ilość i zyski przestępców.
Właśnie ilość zabezpieczonego BMK pomogła prokuraturze postawić zatrzymanym zarzut tzw. zbrodni narkotykowej, czyli wytwarzania środków odurzających w znacznych ilościach. Grozi za to kara nie krótsza niż trzy lata więzienia. Ponieważ była to tzw. kwalifikowana postać czynu, sprawę w pierwszej instancji rozpatrywał sąd okręgowy.
Prokurator Andrzej Krystosik z Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej zażądał dla obu oskarżonych po sześć lat pozbawienia wolności i po 10 tys. zł grzywny. Sąd 22 maja wydał niższe wyroki.
- Złożyliśmy zapowiedź apelacji i czekamy teraz na pisemne uzasadnienie wyroku. Uważamy, że kary te są zbyt łagodne jak na tak poważne przestępstwo - powiedział nam prokurator okręgowy Adam Kolbus.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki