Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wyrok w lutym?

(mb)
Z powodu choroby biegłego były policjant z Makowa, oskarżony o spowodowanie poważnego wypadku drogowego, musi jeszcze zaczekać na rozstrzygnięcie w jego sprawie.

12 stycznia w Sądzie Rejonowym w Przasnyszu kontynuowana była rozprawa przeciwko Krzysztofowi O. z Makowa - b. policjantowi, oskarżonemu o spowodowanie wypadku drogowego w maju 2000 roku w Sypniewie. Dwaj pijani policjanci po służbie najechali wtedy rozpędzonym fiatem punto na tył bryczki. Powożący nią 18-letni wtedy Paweł Budny do końca życia będzie odczuwał skutki wypadku.
Podczas ostatniego posiedzenia sąd przesłuchał czworo świadków, m.in. 15-letniego Michała Ż., który wtedy jechał rowerem, przytrzymując się bryczki. Miał duże szczęście, że samochód nie uderzył w niego. 12-letni wówczas Michał niewiele pamięta z tamtych wydarzeń. Na wniosek obrony przesłuchiwany był ponownie Jarosław P., który zaraz po wypadku twierdził, że to on kierował fiatem punto (P. jest bliskim kuzynem Wojciecha N. - policjanta, właściciela fiata punto). Obrońca wypytywał go o szczegóły tego zdarzenia, ale P. zasłaniał się najczęściej niepamięcią.
Ponieważ zachorował jeden z dwóch biegłych - lekarz z Ostrołęki, który przysłuchuje się całej rozprawie i miał tego dnia odpowiadać na pytania sądu - ogłoszono przerwę w rozprawie do 12 lutego.
Jest dość prawdopodobne, że wtedy zapaść może wyrok.
Przypomnijmy, że Krzysztof O. jest drugim oskarżonym w tej sprawie. Jako pierwszy na ławie oskarżonych zasiadł właściciel auta Wojciech N. - również policjant. Sąd w Ostrołęce oczyścił go ze stawianych mu zarzutów. Wojciech N. jest nadal policjantem w komendzie w Makowie (do czasu wydania wyroku był zawieszony), natomiast Krzysztof O., po skierowaniu aktu oskarżenia do sądu, został wydalony z policji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki