MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyłączenie oświetlenia ulicznego w Myszyńcu. Burmistrz opublikowała w tej sprawie „informację dla mieszkańców”. 20.07.2022

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Elżbieta Abramczyk - burmistrz Myszyńca
Elżbieta Abramczyk - burmistrz Myszyńca Piotr Ossowski
W dobie galopującej inflacji i wzrostu kosztów energii samorządy starają się jak mogą szukać oszczędności. W Myszyńcu burmistrz miasta zdecydowała o wyłączenie na czas wakacji oświetlenia ulicznego (poza ciągiem ulic w drodze krajowej nr 53).

Decyzja burmistrz Elżbiety Abramczyk spotkała się z dość powszechną reakcją mieszkańców. Wielu osobom się ta decyzja nie podoba. Pewnie są i tacy, którzy podzielają argumenty pani burmistrz, ale jak to zwykle bywa, głosy tych którzy są przeciw brzmią donośniej. Elżbieta Abramczyk zabrała głos w tej sprawie i opublikowała na stronie Urzędu Miejskiego „infomację dla mieszkańców”, w której tłumaczy podstawy swojej decyzji.

15 lipca podjęłam decyzję o wyłączeniu oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Myszyniec, na okres wakacyjny, pozostawiając tylko oświetlenie głównych ulic w ciągu drogi krajowej na terenie miasta. Przyczyną była oczywiście wysoka cena energii elektrycznej. Spotkało się to z krytyką części mieszkańców, którzy mają oczywiście do tego prawo. Decyzji nie zmienię, gdyż jest ona jak najbardziej zasadna i odpowiedzialna – pisze pani burmistrz.

I uzasadnia:

Sezon letni to oczywiście czas, w którym dzień jest najdłuższy, młodzież i dzieci mają wakacje, więc czas do zabawy i przebywanie na świeżym powietrzu jest bardzo długi. Nadmieniam również, że dzieci i młodzież do lat 18 po godz.22.00 powinni być w domu lub pod opieką dorosłych. Nie chciałabym uświadamiać również, że energia elektryczna wytwarzana jest z węgla, z zakupem którego w Polsce mamy duży problem, o czym informują również media.

Sytuacja z oświetleniem na terenie naszej gminy zmieni się od września, wtedy rozważam podjęcie decyzji o wyłączeniu tylko w godzinach nocnych, czyli np. od godz.23:00 do godz. 4:00 rano, ale o tym poinformuję w odpowiednim czasie. Życzę spokoju, zdrowia i wzajemnej życzliwości

– kończy Elżbieta Abramczyk.

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki