Wykręcili świetne wyniki w Dąbrówce. Zobacz zdjęcia i wideo

Dużo emocji dostarczyły wyścig dzieci na 8 km
Dużo emocji dostarczyły wyścig dzieci na 8 km Arkadiusz Dobkowski
Patryk Muśko z Grabówka wygrał rywalizację w ostatniej tegorocznej odsłonie imprezy kolarskiej Kurpie MTB. Zawodnik reprezentujący UKS Wygoda Białystok pokonał najdłuższą 37 km trasę Maxi w czasie 1:32:20. Drugi linię mety przekroczył ostrołęczanin Bartosz Jechanowski z wynikiem - 1:37:15, a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Niewiarowski z Białegostoku - 1:37:16.

Co ciekawe na start na najdłuższej trasie zdecydowała się jedna zawodniczka - Olga Niewiarowska z Gdańska, która uplasowała się w połowie stawki z bardzo dobrym wynikiem - 1:50:33. Z kolei najszybszym zawodnikiem z terenu gminy Lelis okazał się autor trasy i pomysłodawca przeprowadzenia wyścigu w Dąbrówce Paweł Niedbała, który finiszował z czasem 1:48:29.

Zdecydowanie więcej emocji i zaciętej rywalizacji było na krótszych trasach - Midi i Mini. Na dystansie 20 km zwyciężył Szymon Gryn z Prostek - 57:55, przed Michałem Petryszynem z Kobyłki - 57:56 i Mateuszem Baudygą z Prostek - 57:57. Najszybszą zawodniczką na tym dystansie okazała się Anna Świderska z Ełku - 1:04:38. Dodatkowe wyróżnienia trafiły także dla reprezentantów gminy Lelis. Najszybszym zawodnikiem z okazał się Robert Szurnicki z Drężewa - 1:14:44, a najszybszą zawodniczką Ewa Parzychowska z Białobieli - 1:17:10.

Emocjonującej rywalizacji nie zabrakło także na dystansie Mini - 8 km, gdzie rywalizowały zarówno dzieci biorące regularnie udział w imprezach kolarskich oraz stawiające pierwsze kroki w tego typu imprezach. W gronie chłopców zwyciężył Maciej Petryszyn z Kobyłki - 20:09, który na mecie wyprzedził Kamil Gutowskiego z Prostek - 21:13 i Kacpra Mocka z Nowej Wsi - 21:51. Najlepszą z dziewcząt była Luiza Wawer z Prostek - 21:13. Druga na mecie zameldowała się Daria Parzychowską z Białobieli z czasem 24:55, odbierając nagrodę specjalną dla najlepszej zawodniczki z terenu gminy Lelis. Trzecia do mety w kategorii Mini dojechała Aleksandra Kowalska - 25:35.
Nagrody najlepszym zawodniczkom i zawodnikom wręczali wójt gminy Lelis Stefan Prusik i dyrektor CK-BiS w Lelisie Bartosz Podolak, którzy cieszyli się z tak dużej imprezy przeprowadzonej w Dąbrówce.
– Cieszę się bardzo z faktu, że gmina Lelis po raz kolejny gości tylu kolarzy z różnych regionów Polski – podkreślał wójt Stefan Prusik. – Klub Kolarski 24h wyraźnie upodobał sobie naszą gminy. W ubiegłym roku kolarze rywalizowali w Lelisie, a tym razem na pięknej trasie w Dąbrówce. Mam nadzieję, że spotkamy się wspólnie również w przyszłym sezonie kolarskim.
Impreza przeprowadzona w Dąbrówce była ostatnimi zawodami przeprowadzonymi przez Klub Kolarski 24h. Jednak jak zaznacza prezes

Marek Karczewski może zrodzić się jeszcze jakiś nowy pomysł.
– Nasi zawodnicy przez cały sezon 2016 stali na podium krajowych imprez ponad 160 razy – mówi Marek Karczewski. – Z pewnością będziemy rywalizować w zawodach do końca października. Nie wiem, czy zdecydujemy się na organizację jeszcze jakiejś imprezy, ale może zrodzi się nowy pomysł.