Wyjazdowy punkt siatkarzy Energi Pekpolu, kolejnym rywalem Ślepsk

Siatkarze Energi Pekpolu zapisali na swoim koncie jeden punkt.
Siatkarze Energi Pekpolu zapisali na swoim koncie jeden punkt. A. Dobkowski
Zawodnicy Energi Pekpolu Ostrołęka prowadzeni przez trenera Andrzeja Dudźca po raz kolejny zanotowali pięciosetowy pojedynek. Tym razem nasi siatkarze na wyjeździe nie sprostali niżej notowanemu Jadarowi, ulegając 2:3.

Już pierwszy set spotkania pokazał, że podopiecznych trenera Andrzeja Dudźca czeka trudna przeprawa z mocnym rywalem. Gospodarzom udało się narzucić swój styl gry i w pierwszej partii zdecydowanie przejąć inicjatywę. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza wygrali pewnie 25:18 i zasłużenie objęli prowadzenie w sobotnim starciu.

W kolejnej partii nasi siatkarze zagrali odważniej, szczególnie na zagrywce i prowadzili wyrównaną grę z Jadarem. W końcówce seta przy remisie 21:21, to jednak gospodarze wykazali więcej zimnej krwi, popełniali mniej błędów i odnieśli zwycięstwo 25:22.
Przebudzenie w naszym zespole nastąpiło w trzecim secie. Na swoim optymalnym poziomie zagrał wówczas m.in. Maciej Krzywiecki, który świetnie zagrywał i atakował. Pekpol wygrał trzecią partię 25:22 i rozpoczął walkę o punkty w tym meczu. W czwartym secie podopieczni Andrzeja Dudźca ponownie byli górą, wygrywając 25:23. Czwarty z rzędu w ligowym meczu tie-break, tym razem naszym siatkarzom nie wyszedł. Porażka 13:15 i w całym meczu 2:3 sprawiła, że do Ostrołęki powrócili z jednym punktem.

- Gospodarze dysponowali w całym meczu bardzo dobrą zagrywką - podkreśla trener Energi Pekpolu Andrzej Dudziec. - Nam zabrakło właśnie tego elementu gry i pomimo dobrego przyjęcia, przegraliśmy dwa pierwsze sety. W kolejnych partiach byliśmy dokładniejsi, dobrze celowaliśmy rywali zagrywką i odnieśliśmy zwycięstwa. W tie-breaku zabrakło zimnej głowy, a na dodatek sędziowie było słabo dysponowani.

Kolejne spotkanie siatkarzy Pekpolu już w sobotę, 15 grudnia. W hali im. Arkadiusza Gołasia o godz. 18.00 rywalem będzie Ślepsk Suwałki.

KPS Jadar Siedlce - Energa Pekpol Ostrołęka 3:2 (25:18, 25:22, 22:25, 23:25, 15:13)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Król, Krzywiecki, Białek, Szczygielski, Stańczuk, Mihułka (l) oraz Adamowicz, Naliwajko, Stanisławajtys.