Wyjazdowa porażka Sokoła z Wisłą Kraków

Tym razem ostrowscy koszykarze doznali porażki.
Tym razem ostrowscy koszykarze doznali porażki. C. Gołaś
Koszykarze ostrowskiego Sokoła w starciu 15. kolejki rozgrywek II ligi przegrali z TS Wisłą Kraków 54:66.

Główną przyczyną porażki podopiecznych trenera Grzegorza Helcbergiela była niska skuteczność rzutów. Koszykarze Sokoła udanie rozpoczęli spotkanie i po pierwszej kwarcie remisowali 18:18. W drugiej kwarcie ostrowscy koszykarze przegrali 10:17.

Po zmianie stron drużyna prowadzona przez Grzegorza Helcbergiela nie potrafiła skutecznie wykończyć akcji i przegrała kolejną odsłonę meczu 16:20. Czwarta kwarta po wyrównanej batalii zakończyła się wynikiem 11:10. Ostateczenie Sokół przegrał różnicą dwunastu punktów i nadal będzie plasował się na siódmej pozycji w swojej grupie II ligi.

W fazie zasadniczej ostrowskich koszykarzom do rozegrania pozostają jeszcze spotkania z zepołami: Stalma AZS UMCS Lublin, MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl, Polonia Warszawa i AZS AGH Alstom Kraków.

TS Wisła Kraków - Sokół Ostrów Mazowiecka 66:54 (18:18, 17:10, 20:16, 11:10)
Punkty dla Sokoła: Wojtyński 13, Gałan 8, Jaworski 8, Barszcz 7, Niedbalski 6, Grudziński 5, Skarpetowski 4, Ryfa 3.