Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wydatki powiatu

as
Wydatki inwestycyjne powiatu zwiększyły się o ponad milion złotych. Po zmianach powiat wyda na tegoroczne inwestycje ponad 6 milionów złotych, co stanowi niemal 20 proc. całego budżetu.

- Otrzymaliśmy z Ministerstwa Edukacji 195 tys. zł na przebudowę Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu i 35 tys. na zakupy inwestycyjne LO w Chorzelach, z kontraktu wojewódzkiego otrzymaliśmy dotacje inwestycyjne w wysokości 561 tys. zł na szpital, 300 tys. zł na LO w Przasnyszu i 183 tys. na drogę Krasnosielc-Chorzele. Ponadto otrzymaliśmy nagrodę 100 tys. zł z WFOŚiGW za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie Mazowiecki Lider Ekologii. Nagroda ta zostanie dołożona do dróg. Urząd Marszałkowski dołożył nam 75 tys. zł na utwardzenie dróg żwirowych na terenie gminy Krasne i gminy Przasnysz. Natomiast na drogę Krasnosielc-Chorzele otrzymaliśmy 350 tys. zł z rezerwy ministra infrastruktury - wylicza Zenon Szczepankowski, starosta powiatu przasnyskiego.
Dodatkowe środki zostały wpisane do budżetu powiatu na sierpniowej sesji Rady Powiatu.
- Postanowiliśmy jak najszybciej wprowadzić do budżetu ostatnio pozyskane dotacje i subwencje, aby móc jak najszybciej ogłosić przetargi inwestycyjne - zapowiedział starosta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki