Wybory w PiS. Jest nowy przewodniczący w gminie Wyszków

Redakcja
Udostępnij:
Eugeniusz Zaremba został nowym przewodniczącym komitetu PiS gminy Wyszków. Z kandydowania świadomie wycofał się dotychczasowy przewodniczący, Adam Warpas. - Nie chcę, aby wiązano PiS ze zmianami w oświacie gminy Wyszków, bo to nie jest ani nasza wina, ani wina żadnego ugrupowania, czy burmistrza, tylko rządu - mówi Warpas, jednocześnie wiceburmistrz ds. oświaty.

Wrzesień to czas wyborów w lokalnych strukturach PiS. Obecnie trwają procedury wyborcze w poszczególnych komitetach gminnych - w powiecie wyszkowskim działa ich pięć, poza gminą Długosiodło. Jako pierwsza obowiązku wyborczego dopełniła gminna organizacja PiS w Wyszkowie. Członkowie partii wybrali 18 września siedmioosobowy zarząd oraz przewodniczącego. Do zarządu wybrani zostali: Waldemar Karpiński, Halina Pieńkos, Waldemar Sobczak, Krzysztof Sobieski, Marek Tauter i Adam Warpas. W skład zarządu wszedł także Eugeniusz Zaremba, który w wyniku tajnych wyborów został przewodniczącym zarządu komitetu PiS gminy Wyszków. nie miał kontrkandydatów. 21września na swoim pierwszym posiedzeniu zarząd ukonstytuował się. Sekretarzem został Krzysztof Sobieski, skarbnikiem - Halina Pieńkos.

Eugeniusz Zaremba należy do PiS od 2005 roku. Jest radnym miejskim, sołtysem Lucynowa Dużego, prezesem miejscowej OSP, społecznikiem, a także pracownikiem biura poselskiego PiS w Wyszkowie.

- Będę chciał kontynuować dotychczasową politykę i przenosić nasze ustalenia na forum Rady Miejskiej - zapowiedział Eugeniusz Zaremba.

Dotychczas szefem PiS w gminie Wyszków był Adam Warpas, jednocześnie zastępca burmistrza Wyszkowa ds. oświaty, kultury, sportu i spraw społecznych. Zrezygnował on z ubiegania się o kolejną kadencję przewodniczącego gminnych struktur partyjnych. Adam Warpas jest autorem reformy oświaty w gminie Wyszków, która wiązała się m.in. z likwidacją oraz przekształceniami szkół, zwolnienia pracowników administracji i obsługi szkół, cięciami i oszczędnościami. Zastępca burmistrza nie chce, by jego posunięcia, wymuszone trudną sytuacją finansową samorządu, rzutowały na wizerunku PiS.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie