MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wszyscy wójtowie mają absolutoria. Wyjątkiem jest burmistrz Ostrowi

Mieczyslaw Bubrzycki
Radni z Ostrowi nie udzielili burmistrzowi absolutorium
Radni z Ostrowi nie udzielili burmistrzowi absolutorium M. Bubrzycki
Do końca czerwca rady gmin mają czas, aby udzielić (lub nie) absolutorium swoim wójtom lub burmistrzom.

W powiecie odbyły się już wszystkie sesje absolutoryjne.

Pierwsza odbyła się 22 maja w Wąsewie, a ostatnia 25 czerwca w Ostrowi Mazowieckiej. W tym tygodniu sesje absolutoryjne obradowały także w Bogutach - Piankach i Broku.

Tylko Władysław Krzyżanowski - burmistrz Ostrowi Mazowieckiej nie uzyskał absolutorium (po raz kolejny), pozostali wójtowie zostali ocenieni pozytywnie. Większość z nich uzyskała poparcie wszystkich obecnych na sesji radnych.

Jedynie w gminach Ostrów Mazowiecka i Nur na sesjach zjawili się wszyscy radni (15) i jak jeden mąż głosowali za absolutorium dla wójtów Waldemara Brzostka i Jacka Murawskiego.

Wszyscy obecni na sesji (14 radnych) głosowali także za absolutorium dla wójta Rafała Kowalczyka z Wąsewa i wójta Józefa Rostkowskiego z Zaręb Kościelnych. 13 radnych dotarło w piątek 13 czerwca na sesję absolutoryjną w Szulborzu Wielkim - wszyscy opowiedzieli się za absolutorium dla wójta Krzysztofa Michalca.

W Andrzejewie na sesji było 12 radnych - wszyscy poparli działalność wójta Michała Rutkowskiego w ubiegłym roku, podobnie było w Starym Lubotyniu, gdzie wszyscy obecnie głosowali za absolutorium dla wójta Ireneusza Gumkowskiego, a także w Bogutach - Piankach, gdzie 12 radnych w komplecie poparło wójta Józefa Boguckiego.

Najniższa frekwencja była w Broku. Przyszło 10 z 15 radnych, wszyscy byli za absolutorium dla burmistrza Marka Młyńskiego.

Na sesji w Małkini Górnej było 14 radnych, za absolutorium dla wójta Marka Kubaszewskiego opowiedziało się 11 osób, 3 radnych się wstrzymało.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki