Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wszyscy piszą próbne matury

zet
Na razie w ramach treningu wszyscy uczniowie ostatnich klas liceów ogólnokształcących i profilowanych będą przez dwa tygodnie zdawać maturę. To najważniejszy test przed nowym egzaminem. Pierwszy taki w Mazowieckiem.

Od 22 listopada do 6 grudnia maturzyści będą zdawać dla wprawy nową maturę. Do końca września uczniowie wybierali przedmioty maturalne, dyrektorzy sporządzili z nich zestawienie i wysłali je do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, która przygotuje dla każdego ucznia pakiet egzaminacyjny. Dyrektorzy szkół odbiorą je 19 listopada.
Jak nam powiedziała Maria Skibniewska, dyrektor ostrołęckiej delegatury Kuratorium Oświaty, w każdej szkole jest powołany zespół nadzorujący egzaminy, w którego skład wchodzą nauczyciele nie uczący zdawanego w danym dniu przedmiotu oraz obserwator zewnętrzny.
Matury zaczną się od egzaminu z języka polskiego, który zdają wszyscy, pozostałe przedmioty były do wyboru. Na przykład wiedzę o tańcu maturzyści będą zaliczać 29 listopada, a próbna matura zakończy się 6 grudnia egzaminem z matematyki.
To próba przed prawdziwym egzaminem, który rozpocznie się 18 kwietnia.
Próbną maturę organizuje mazowiecka Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Po raz pierwszy. Do tej pory szkoły przeprowadzały egzaminy próbne z nowej matury na własną rękę. Próbna matura ma w każdym calu przypominać tę prawdziwą. Z tą różnicą, że pracę uczniów sprawdzą ich właśni nauczyciele, a nie powołani przez OKE egzaminatorzy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki