Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

WOŚP w Małkini Górnej. Wolontariusze już są przeszkoleni i gotowi na niedzielny finał. Zdjęcia

Hanna Chromińska
Odprawa wolontariuszy
Odprawa wolontariuszy Fot. Hanna Chromińska
W gminie Małkinia Górna do udziału w 29. Finale WOŚP zgłosiło się 28 wolontariuszek i wolontariuszy. Najmłodszy - dziewięciolatek - będzie kwestował w parze ze starszym bratem.

W czwartek, 28 stycznia w małkińskim Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyło się szkolenie wolontariuszy WOŚP. Spośród 28 młodych osób 12 będzie kwestowało po raz pierwszy. Dwóch wolontariuszy weźmie udział w kweście po raz trzeci, wolontariuszka z najdłuższym stażem w WOŚP będzie kwestowała po raz czwarty.

Ewa Siwek - dyrektor GOKiS – nie ukrywa, że obostrzenia związane z pandemią drastycznie ograniczyły możliwość działania sztabów WOŚP:

W tym roku nie będzie wydarzeń, które podkręcają atmosferę i poprawiają wynik finansowy – nie będzie koncertu, a licytacja gadżetów WOŚP oraz upominków i usług od sponsorów odbywa się on-line. Niestety, nie będzie biegu „Policz się z cukrzycą” i nie wyślemy „Światełka do nieba”. W kilku sklepach na terenie Małkini Górnej od kilku dni jest prowadzona zbiórka do puszek stacjonarnych. Taka puszkę mamy także w GOKiS. Liczba wolontariuszy jest o połowę mniejsza niż w zeszłym roku, a odprawę realizujemy w dwóch turach. Zbiórka będzie prowadzona głównie na terenie Małkini Górnej, dwie wolontariuszki będą kwestować w Broku. Jutro wolontariusze odwiedzą przedszkole samorządowe w Małkini Górnej.

W niedzielę uliczna kwesta na rzecz WOŚP będzie prowadzona od godz. 8.00 do godz. 17.00. W przypadku niesprzyjających warunków meteorologicznych wolontariusze mogą zakończyć zbiórkę wcześniej. Ze względu na pandemię wolontariusze mogą prowadzić zbiórkę w grupach do 3 osób. Obostrzenia obejmują także sposób wydawania ciepłego posiłku.

Dla osłodzenia zimowej niedzieli zapraszamy pod GOKiS na WOŚP-owe pączki za symboliczny datek. I jeszcze jedna nowość podyktowana wymogami sanitarnymi – serduszka będą darczyńcom wręczane, a nie przyklejane do odzieży. Mamy nadzieję, że wynik zbiórki poprawi fakt, niedziela 31 stycznia to niedziela handlowa, a społeczność naszej gminy tradycyjnie wykaże się ofiarnością.

- mówi dyrektor GOKiS.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie kwestowania oraz zalecane sposoby postępowania wolontariuszy w przypadku wystąpienia zagrożeń przedstawił wolontariuszom aspirant Sylwester Andryszczyk z Komisariatu Policji w Małkini Górnej.

W niedzielę nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem 29. Finału WOŚP będą czuwały 4 patrole. Wolontariusz poznali zasady zachowania w sytuacjach niebezpiecznych, znają też numery telefonów, na które należy zgłaszać wszelkie zagrożenia. Z pewnością doświadczeni wolontariusze będą wspomagać osoby kwestujące po raz pierwszy, jednak mamy nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach podczas zbiórki nie dojdzie do żadnych incydentów zagrażających bezpieczeństwu wolontariuszy.

Po zakończeniu szkolenia wolontariusze odebrali maseczki, identyfikatory, zaplombowane puszki, serduszka-naklejki i upominki od WOŚP. Na dobry początek 29. Finału WOŚP w Małkini Górnej do dużej stacjonarnej puszki w GOKiS wpadły pierwsze złotówki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki