WOPR-OS Ostrołęka zdobył 8 medali w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym w Gdańsku, 23.05.2021

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Osiem medali (4 złote, 4 srebrne) zdobyli zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2021, która odbyła się 23 maja 2021 r. w Gdańsku.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli : Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Maja Furmaniuk.

Podczas zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje indywidualne (100 m kombinowane, 50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie manekina w płetwach) oraz jedna drużynowa – sztafeta 4 x 25 m holowanie manekina.

W startach indywidualnych trzy złote medale w kategorii open zdobył Hubert Nakielski, w tej samej kategorii Mateusz Adamowski zdobył trzy srebrne medale. Kamil Bojarski w kategorii junior na 100 m ratowanie w płetwach zdobył srebrny medal. Kamil odnotował również bardzo udany występ na 50 m holowanie manekina, zajmując czwarte miejsce i tracąc do medalu zaledwie 3 setne sekundy.

Kacper Mierzejewski w kategorii junior dwukrotnie zajmował siódme miejsce (100m kombinowane i 50 m holowanie manekina). Z nowym rekordem życiowym na 100 m ratowanie manekina w płetwach i czwartym miejscem na tym dystansie w kategorii junior młodszy wróciła z zawodów Maja Furmaniuk.

Sztafeta w składzie: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski na dystansie 4x25 m holowanie manekina w kategorii open zajęła I miejsce, zdobywając złoty medal, poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy o ponad 3 sekundy.