WOPR-OS Ostrołęka zdobył 11 medali w XI Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym w Szczecinie, 4-6.12.2020

OPRAC.:
Piotr Ossowski
Bardzo udany start podczas XI Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym odnotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka. Zawodnicy z Ostrołęki podczas swoich startów zdobyli 11 medali (3 srebrne i 8 brązowych).

Zawody, które rozgrywane były na nowoczesnym, 50-metrowym basenie w Szczecinie 4-6 grudnia 2020 r. zgromadziły na starcie najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników z Polski i stały na bardzo wysokim poziomie.

W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli: Maja Furmaniuk, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski.

Oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych. W klasyfikacji generalnej mistrzostw obejmującej wszystkie indywidualne starty w kategorii Open Hubert Nakielski zdobył tytuł wicemistrza Polski, natomiast w kategorii junior: Mateusz Adamowski zdobył tytuł wicemistrza Polski, Kamil Bojarski uplasował się na szóstej pozycji, a Kacper Mierzejewski zajął dziesiąte miejsce.

W startach indywidualnych reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka prezentowali się następująco:

Hubert Nakielski w kategorii Open zdobył w sumie cztery medale (2 srebrne, 2 brązowe) zajmując następujące lokaty: na dystansie 200 m z przeszkodami z czasem 2,01,71 s – II miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 50,46 s – II miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 30,87 s – III miejsce, na dystansie 100 m ratownik z czasem 56,36 – IV miejsce, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1,05,80 III miejsce, na dystansie 200 m super ratownik - VIII miejsce.

Mateusz Adamowski w kategorii junior zdobył w sumie cztery brązowe medale. Na dystansie 200 m z przeszkodami zajął III miejsce z czasem 2,12,05 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 54,49 s zajął IV miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 34,47 s zajął III miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratownik III miejsce z czasem 59,83 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m kombinowane III miejsce z czasem 1,09,05 – nowy rekord życiowy, na dystansie 200 m super ratownik z czasem 2,32,16 IV miejsce – nowy rekord życiowy.

Kamil Bojarski
w kategorii junior zdobył srebrny medal i zajmował odpowiednio: na 200 m z przeszkodami z czasem 2,28,71 s XVI miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m w płetwach II miejsce z czasem 53,62 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina z czasem 35,21 s V miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m ratownik VI miejsce z czasem 1,01,31 s – nowy rekord życiowy, na 100 m kombinowane z czasem 1,15,98 s VII miejsce – nowy rekord życiowy, na 200 m super ratownik VII miejsce z czasem 2,41,50 s – nowy rekord życiowy.

Kacper Mierzejewski w kategorii junior zajmował odpowiednio : na 200 m z przeszkodami z czasem 2,22,98 s VIII miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m w płetwach IX miejsce z czasem 57,05 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina z czasem 37,46 s X miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m ratownik XVII miejsce z czasem 1,10,24 s – nowy rekord życiowy, na 100 m kombinowane z czasem 1,19,32 s XII miejsce – nowy rekord życiowy, na 200 m super ratownik VIII miejsce z czasem 2,44,02 s – nowy rekord życiowy.

Maja Furmaniuk, debiutując w kategorii junior młodszy, zajmowała następujące lokaty: na 100 m z przeszkodami z czasem 1,25,83 s XIII miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m w płetwach X miejsce z czasem 1,23,03 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina XVII miejsce.

W wyścigach sztafetowych w kategorii Open zespół męski w składzie Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski zdobył dwa brązowe medale: III miejsce na dystansie 4x50 m z przeszkodami z czasem 1,48,72 s oraz III miejsce na dystansie 4x25 m holowanie manekina z czasem 1,17,74 s. Ponadto w rzucie liną wśród mężczyzn zespół Nakielski-Adamowski uplasował się na IV miejscu.

Zarówno osiągnięte wyniki, zdobyte medale, poprawione rekordy życiowe bardzo cieszą i motywują do jeszcze większej pracy. Odnoszone od wielu lat sukcesy zawodników WOPR-OS Ostrołęka zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej potwierdzają, że praca na treningach idzie w dobrym kierunku. Wszystkim zawodnikom reprezentujących WOPR-OS Ostrołęka należą się serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki, postawę i zaangażowanie podczas mistrzostw

–podkreśla Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka.