Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wolni od uzależnień

(mb)
Po raz drugi Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Płoniawach, wespół z Gminną Biblioteką Publiczną i biblioteką szkolną Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Płoniawach, zorganizowała konkurs "Wolni od uzależnień“, adresowany do uczniów szkół z tej gminy. 22 maja rozstrzygnięto go w sali gimnastycznej gimnazjum w Płoniawach.

W pięciu szkołach przygotowano inscenizacje poświęcone uzależnieniom i walce z nimi. Najwyżej oceniono spektakl "Na rozdrożu" przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krasińcu (opiekun Katarzyna Gąsiewska). Na dworcu kolejowym siedzi dziewczyna, która nie wie, co ze sobą zrobić. Spotyka uzależnionego chłopaka, który błaga ją, żeby nie poszła w jego ślady. Spektakl kończy się happy endem, dziewczynę odnajduje mama.
Jury konkursu pod przewodnictwem Sabiny Sitarskiej drugie miejsce przyznało spektaklowi zaprezentowanemu przez uczniów Szkoły Podstawowej w Płoniawach, a trzecie - Publicznemu Gimnazjum w Krasińcu (uwagę zwrócił zwłaszcza odtwórca głównej roli - Adam Tłuszczyk, który także pięknie śpiewał).
Nagrody pieniężne przyznano też pozostałym dwóm szkołom, które przygotowały inscenizacje: Gimnazjum w Płoniawiach i Szkole Podstawowej w Młodzianowie.
Na konkurs plastyczny wpłynęło 36 plakatów, wykonanych przez 34 uczniów ze szkół podstawowych w Płoniawach, Węgrzynowie i Krasińcu oraz gimnazjów w Płoniawach, Krasińcu i Chodkowie.
Pierwszą nagrodę - radiomagnetofon przyznano Paulinie Jaworskiej (SP Węgrzynowo), drugą nagrodę - aparat fotograficzny otrzymał Andrzej Obidziński (SP Płoniawy), a trzecią - walkmana Rafał i Jerzy Bagińscy (SP Płoniawy). Książkami wyróżniono plakaty: Sylwii Jaroszewskiej (SP Krasiniec), Łukasza Tupacza (SP Węgrzynowo), Eweliny Mierzejewskiej (SP Płoniawy), Marty Cesarz (Gimn. Płoniawy), Sylwii Borkowskiej (Gimn. Krasiniec), Rafała Krsyny (Gimn. Krasiniec) i Karoliny Moczulak (SP Krasiniec).
Jak nam powiedziała Małgorzata Michalska-Kluczek - przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, konkurs "Wolni od uzależnień" jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć podejmowanych przez komisję na polu walki z uzależnieniami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki