MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wójtowie na wakacjach

(epe)
Dziewięciu spośród jedenastu wójtów gmin powiatu ostrołęckiego było podczas wakacji na urlopie wypoczynkowym.

Nie odpoczywał jeszcze Jan Pabich, wójt Kadzidła, ale jak zapowiada na urlop wybiera się już niebawem. Pracowicie spędził czas Ryszard Gocłowski, wójt Czerwina, bo, jak mówi, gospodarz powinien być w gospodarstwie, na urlop więc nie poszedł. A wójtowie, jeżeli już mają okazję odpoczywać, najczęściej wyjeżdżają nad polskie morze.
Tylko trzy dni spędził na urlopie Henryk Toryfter, wójt Baranowa. Jak mówi, w związku z przygotowywaniem wniosków o wsparcie inwestycji gminnych z funduszy SAPARD, nie było czasu na urlop.
- Ale na pewno jeszcze na urlop pójdę - dodaje Henryk Toryfter.
Pięć dni miał wolnych od pracy wójt Troszyna.
- Mam zamiar wybrać się jeszcze na urlop, jak czas na to pozwoli - zapewnia Edwin Mierzejewski, wójt Troszyna.
Tylko tydzień odpoczywał natomiast Czesław Jurga, wójt gminy Czarnia. Jurga jest rekordzistą, bo do wykorzystania ma jeszcze... 93 dni urlopu!
- Wiem, że tak nie powinno być, ale tak się jakoś składało, że nie miałem kiedy pójść na urlop - tłumaczy wójt Jurga. - Mam jednak zamiar systematycznie wykorzystywać zaległe wolne dni.
Piętnaście dni odpoczywał Janusz Gajewski, wójt Goworowa. Janusz Gajewski wyjechał nad polskie morze. Dwa tygodnie był też na urlopie Stanisław Subda wójt gminy Lelis, podobnie jak Bogusław Tyszka, wójt Rzekunia. Tydzień wolnego miał Wiesław Kowalikowski, wójt gminy Łyse. Dziesięć dni trwał urlop Wiesława Opęchowskiego, wójta Olszewa-Borek.
Osiem dni miał wolnych od pracy Bogdan Glinka, burmistrz miasta i gminy Myszyniec.
Najbardziej pracowicie czas spędzili podczas tych wakacji wójtowie Kadzidła i Czerwina. Jan Pabich na urlopie nie był, ale jak ustaliliśmy jeszcze. odpocząć od pracy zamierza we wrześniu. Na urlop nie wybiera się natomiast Ryszard Gocłowski z Czerwina.
- Nie byłem na urlopie, bo uważam, że dobry gospodarz powinien być cały czas na gospodarstwie - mówi wójt Gocłowski.
Niewykorzystane urlopy wójtów wywołały wiele kontrowersji w końcówce poprzedniej kadencji. Okazało się bowiem, że wielu samorządowców nie chodziło na urlopy, a na koniec kadencji skorzystało z przysługującego im pieniężnego ekwiwalentu za niewykorzystane wakacje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki