Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wójt wygrał u siebie

(mb)
Wójt Waldemar Brzostek z córeczką
Wójt Waldemar Brzostek z córeczką Fot. M. Bubrzycki
Jedyny wójt z naszego regionu, który zdecydował się kandydować do Parlamentu Europejskiego, otrzymał u siebie najwięcej głosów.

Waldemar Brzostek, wójt gminy Ostrów Mazowiecka, wystartował do Parlamentu Europejskiego z listy Ligi Polskich Rodzin.
- Zaproponowano mi to, choć nie jestem członkiem ani tej partii, ani żadnej innej - powiedział nam wójt jeszcze przed wyborami.
Kampanię wyborczą wójt Brzostek ograniczył do plakatów, ulotek, paru ogłoszeń w prasie oraz dwóch transparentów reklamowych, które zawisły w Ostrowi Mazowieckiej - jeden nad ulicą Kościuszki, a drugi przy ulicy Sikorskiego, obok Urzędu Gminy. Ten ostatni wisiał tylko przez dwa dni. Zdjęty został na polecenie Zakładu Energetycznego, bo podobno zagrażał bezpieczeństwu, choć w uzgodnieniu z energetykami był wieszany.
Waldemar Brzostek uzyskał w sumie 2202 głosy, z czego ponad 1500 w pow. ostrowskim (uplasował się w ścisłej czołówce). Bezapelacyjnie najlepszy był w gminie Ostrów Mazowiecka (730 głosów) - gdzie jest wójtem - oraz w mieście Ostrów Mazowiecka (525 głosów) - gdzie mieszka.
- Jestem zadowolony - powiedział nam wójt po wyborach. - Biorąc pod uwagę niewysoką frekwencję, jest to wynik lepszy niż się spodziewałem. Nie żałuję decyzji o kandydowaniu. Była to forma sprawdzenia się w wyborach ponadlokalnych i jakaś ocena mojej 6-letniej pracy na stanowisku wójta. Wydaje mi się, że z tej próby wyszedłem zwycięsko.
Spytaliśmy wójta Brzostka, czy nie zamierza kandydować w wyborach do Sejmu.
- W najbliższych na pewno nie - odpowiedział.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki