Wojewoda unieważnił konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10

red
Google Street View
Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce bez dyrektora.

W tym roku na emeryturę przeszła wieloletnia dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce Grażyna Mierzejewska. Miasto ogłosiło konkurs na jej następce. Wygrał go wicedyrektor tej placówki Krzysztof Florczak.

Teraz konkurs ten został unieważniony przez wojewodę mazowieckiego. Poniżej publikujemy komunikat ostrołęckiego ratusza zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej:

Wojewoda Mazowiecki w wydanym rozstrzygnięciu nadzorczym z dn. 9.11. 2017 r. stwierdził nieważność przeprowadzonego konkursu i powołania na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce pana Krzysztofa Florczaka.
Stało się tak po skardze jednego z kandydatów na dyrektora szkoły SP nr 10, którego komisja konkursowa nie dopuściła do udziału w postępowaniu. Wojewoda po analizie prawnej nie zgodził się z taką decyzją i uznał, że konkurs został przeprowadzony wadliwie.
W zaistniałej sytuacji postępowanie konkursowe zostanie powtórzone.
Do czasu jego rozstrzygnięcia, pełnienie obowiązków dyrektora szkoły Prezydent Miasta powierzył dotychczasowej wicedyrektor placówki pani Jolancie Mrozek.
26 czerwca 2017 r. Prezydent Miasta Ostrołęki ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Do konkursu mogły przystąpić osoby, które udokumentowały spełnienie określonych w § 1, § 2, § 5 oraz w § 10 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek (Dz. U. Nr 184 poz. 1436 z późn. zm) wymagań, dostarczyły komplet dokumentów i dotrzymały ogłoszonego terminu.
Do konkursu przystąpiło czworo kandydatów. Komisja, w skład której weszli przedstawiciele: kuratorium oświaty, związków zawodowych, rady pedagogicznej, rodziców oraz organu prowadzącego, rozpatrywała złożone oferty 4 sierpnia 2017 roku. Po analizie przedstawionych dokumentów, komisja w drodze głosowania zdecydowała o niedopuszczeniu do konkursu jednego z kandydatów. Zdaniem komisji wśród złożonych przez tego kandydata dokumentów brakowało pełnego poświadczenia o kwalifikacjach pedagogicznych.
Wojewoda Mazowiecki, po skardze na takie rozstrzygnięcie i po zapoznaniu się z dokumentacją konkursową, uznał iż nie było podstaw do podjęcia przez komisję uchwały o odmowie dopuszczenia M.G. do postępowania konkursowego, wskazując, że akt nadania nauczyciela dyplomowanego przesądza o spełnieniu wymogów przygotowania pedagogicznego.
W konsekwencji unieważnione zostały także zarządzenia zatwierdzające wybór dokonany przez komisję i wynik konkursu.
Urząd Miasta otrzymał decyzję wojewody 13 listopada 2017 r.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie