Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Woda w Broku

(am)
W piątek 3 września w Broku odbyło się oficjalne zakończenie i podsumowanie inwestycji, w wyniku której do kilkudziesięciu gospodarstw domowych popłynęła woda nowym wodociągiem.

Umowa na jej sfinansowanie z funduszu SAPARD została podpisana 30 czerwca. Przetarg, do którego stanęły trzy firmy, wygrał wyszkowski ARMEL. Termin wykonania był niezwykle krótki - 30 dni. Prace rozpoczęły się przed Dniami Broku, zakończono je z końcem lipca.
Całkowicie nową sieć wodociągową o łącznej długości (wraz z 24 przyłączami) 2737 m otrzymała ulica Czuraj. W ulicy Pułtuskiej wymieniono starą, ulegającą częstym awariom instalację żeliwną, na nową z PCV o długości 1195 m, do której podłączono 54 odbiorców. Koszt całej inwestycji wyniósł prawie 420 tys. zł, z czego ponad 281 tys. zł przypadło na ulicę Czuraj, a prawie 139 tys. zł na Pułtuską. Niemal połowa kosztów, bo prawie 200 tys. zł zostanie zrefundowana przez SAPARD, część kosztów pokryje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w którym gmina zaciągnęła umarzalną w 50 proc. pożyczkę pomostową w wysokości 131,5 tys. zł.
Po zakończeniu tej inwestycji bez wodociągu w Broku pozostają jeszcze mieszkańcy ulic Stare Miasto, Żórawieniec i Przychód, a także dwóch wiosek - Starego i Nowego Kaczkowa. W tych dwóch ostatnich trzeba będzie jednak wykonać nowe ujęcie wodne. Podczas piątkowego spotkania zarówno inwestor jak i wykonawca nie szczędzili sobie nawzajem słów uznania oraz podziękowań.
- Jesteśmy zachwyceni terminowością i fachowością wykonawcy - mówił burmistrz Stanisław Bębenek. - Sieci zostały oddane łącznie z badaniem wody, która okazała się tak dobra, że można ją pić bez uzdatniania.
Prezes ARMEL-u Krzysztof Dzik nie pozostawał dłużny.
- Współpraca z taką gminą jak Brok zdarza się bardzo rzadko - mówił. - Dokumentacja została przygotowana bezbłędnie, była stała współpraca i pomoc ze strony urzędu, za co należą się jego pracownikom słowa uznania.
Teraz w planach burmistrza i jego współpracowników jest budowa kanalizacji, na którą to inwestycję gmina będzie składała wniosek wiosną przyszłego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki