Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Woda i ścieki na sesji

(as)
Na prima aprilis opłata za odebrane ścieki wzrośnie o 11 proc., a za dostarczoną wodę pozostanie bez zmian. Tak zadecydowali przasnyscy radni 26 lutego.

Zmiany nie oznaczają wzrostu, ale mieszkańcy Przasnysza płacić będą więcej. Ten absurd da się łatwo wytłumaczyć - w ubiegłym roku miejscy radni wzięli pod uwagę ubóstwo swoich mieszkańców i do opłat za ścieki dokładali z miejskiej kasy za m sześc. 0,24 zł. W tym roku postanowili się z tej dobroczynności wycofać. I tak od 1 kwietnia 2004 roku do 31 marca 2005 roku taryfy za m sześc. dostarczonej wody będą wynosić 1,57 zł plus VAT (bez zmian), a za m sześc. odprowadzanych ścieków - 2,34 zł plus VAT (dotychczas wynosiła 2,10 zł plus VAT).
- Zmieni się jedynie składnik dotyczący opłaty abonamentowej wody. Obecnie obowiązująca opłata podstawowa dla wodomierza wynosi 3,04 zł netto na miesiąc. Natomiast nowa będzie wynosić 2,88 zł, czyli ulegnie obniżeniu. Natomiast nieznacznie zwiększy się opłata abonamentowa dla ścieków. Obowiązująca wynosi 1,29 zł, a nowa 1,36 zł. Zmiana ta wynika z matematycznego wyliczenia - zmieniała się ilość odbiorców pobierających wyłącznie wodę, zaś zwiększyła ilość odbiorców, którzy pobierają wodę i odprowadzają ścieki - tłumaczy Anna Strześniewska, dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Przasnyszu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki