Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wmurowali kamień pod halę w Łysych

(paf)
Akt erekcyjny budowy hali sportowej w Łysych wmurowują: Grzegorz Fabiszewski, dyrektor Zespołu Szkół w Łysych, Wiesław Kowalikowski, wójt gminy Łyse oraz Adam Mroczkowski, wicewojewoda mazowiecki
Akt erekcyjny budowy hali sportowej w Łysych wmurowują: Grzegorz Fabiszewski, dyrektor Zespołu Szkół w Łysych, Wiesław Kowalikowski, wójt gminy Łyse oraz Adam Mroczkowski, wicewojewoda mazowiecki P. Pliszka
Budowa hali sportowej jest największą inwestycją w gminie Łyse w ostatnich latach. Pochłonie jedną czwartą rocznego budżetu samorządu. - Budowa obiektu była po prostu konieczna - twierdzi Wiesław Kowalikowski, wójt gminy Łyse.

Budowę hali sportowej rozpoczęto w kwietniu tego roku, a 14 maja wmurowano uroczyście kamień węgielny. Inwestycję zaplanowano na trzy lata, więc budowa powinna się zakończyć w 2006 r. Hala będzie kosztowała ponad 3 mln zł.
- Zabiegamy oczywiście o dofinansowanie z zewnątrz. Liczymy na co najmniej 40-procentowy udział Ministerstwa Edukacji w finansowaniu hali - wyjaśnia wójt Kowalikowski. - Wystosujemy też wniosek o włączenie inwestycji do kontraktu wojewódzkiego.
Hala sportowa powstaje przy Zespole Szkół w Łysych. Będzie to pierwszy taki obiekt w gminie.
- Mamy cztery kościoły, cztery kluby sportowe i 12 szkół, a żadnej sali sportowej z prawdziwego zdarzenia - mówił na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego Kowalikowski. - Pora to zmienić.
Hala będzie pełnowymiarowym obiektem z boiskiem o wymiarach 24 m na 45 m i wysokości 7 m. Na widowni będzie mogło zasiąść ponad pół tysiąca osób (230 miejsc stałych i około 300 na dostawianych trybunach). Będzie się w niej mieściła siłownia i sala do ćwiczeń terapeutycznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki