MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Władza bez zmian, członków przybywa

mn
Prezes Kalinowski wręcza legitymację Ewelinie Bryl
Prezes Kalinowski wręcza legitymację Ewelinie Bryl Fot. M. Nożyńska
Sześćdziesięciu czterech delegatów przybyło na II powiatowy zjazd PSL, który odbył się w makowskim Zespole Szkół 26 października. Na zjazd przyjechali także: szef partii Jarosław Kalinowski, poseł PSL Zbigniew Deptuła a także należący do partii starosta Kazimierz Białobrzeski i zastępca burmistrza Tadeusz Marciniak.

Prezes Kalinowski wręcza legitymację Ewelinie Bryl
(fot. Fot. M. Nożyńska)

Zjazd rozpoczął się od wręczenia medali Wincentego Witosa za zasługi w ruchu ludowym. Otrzymali je: Jerzy Napiórkowski z Karniewa i Jerzy Błachnio z Płoniaw. W ostatnim czasie do partii zapisało się 49 osób. Dwadzieścia dziewięć z nich odebrało w niedzielę legitymacje partyjne.
Mirosław Augustyniak, prezes zarządu powiatowego PSL, do sukcesów ostatniej kadencji zaliczył wstąpienie do partii w ciągu ostatnich czterech lat dziewięćdziesięciu dziewięciu nowych członków, zajęcie przez Jarosława Kalinowskiego drugiego miejsca w powiecie makowskim podczas ostatnich wyborów prezydenckich a także wprowadzenie do Sejmu kandydata ludowców Zbigniewa Deptuły.
- Jeszcze jeden sukces mamy na swoim koncie - mówił Mirosław Augustyniak. - Udało nam się wyeksmitować panią, która bezprawnie zajmowała nasz budynek przy ul. 1 Maja. Dziś ten budynek wygląda i funkcjonuje zupełnie inaczej. Jest tam wspaniały salon fryzjerski, a na górze biuro kolegi posła.
Na funkcję prezesa zgłoszono dwoje kandydatów: Mirosława Augustyniaka i Annę Kluczek, prezes powiatowego Związku Młodzieży Wiejskiej i prezes młodzieżowego koła PSL w Makowie. W tajnym głosowaniu delegaci zdecydowali, że prezesem nadal będzie Mirosław Augustyniak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki