MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wirtualne radio nadaje

Jarosław Włodarczyk
sxc.hu
Łukasz Machałowski, uczeń I klasy o profilu medialnym w przasnyskim Liceum Ogólnokształcącym, prezenterem radiowym chciał być od zawsze. Mija pierwszy rok działalności internetowego radia NetCast. Radio wraz z kolegami prowadzi właśnie Łukasz Machałowski.

- Od roku swoje marzenia skutecznie wcielam w życie - mówi Łukasz. - Pierwsze kroki stawiałem w przasnyskim radiu Weckend, które tworzyłem wspólnie z Pawłem Bobińskim i innymi kolegami z Przasnysza. Następnie w NetCast prowadziłem program "Arena przebojów". Teraz w każdą sobotę od godz. 11.00 do 12.00 w wirtualnym świecie prezentuję premiery muzyczne. Chcę promować dobrą muzykę i staram się namawiać odbiorców, żeby kupowali oryginalne płyty - tłumaczy.
Mimo młodego wieku Łukasz konsekwentnie realizuje nie tylko swoje pasje, ale także życiowe plany. Już wie, że po skończeniu szkoły średniej i studiów dziennikarskich rozpocznie pracę w Radiu Ciechanów, by po kilku latach wyruszyć dalej w świat.
- Dzięki radiu mam możliwość rozmawiania z ciekawymi ludźmi. W moim programie wystąpił m.in. Sidney Pollack (basista zespołu T.Love), Muniek Staszczyk i bracia Golec - opowiada z dumą młody radiowiec. Zainteresowania Łukasza nie ograniczają się tylko do radia - zajmuje się także grafiką komputerową. Ostatnią jego pracą jest logo na koszulki szkolne dla "grupy trzymającej władzę w szkole".
Radio NetCast jest amatorską internetową rozgłośnią. Jego nazwa pochodzi od słowa internet i technologii soft-cast wykorzystywanej przez radiowców-amatorów do nagrywania programów. Radio założył 18 października 2003 roku Michał Skierski z Gdyni, ale do prowadzenia audycji nigdy nie brakowało ochotników z całej Polski. Wśród redaktorów prowadzących jest m.in. Michał Słabicki, pseudo Bary, z Krakowa, współpracujący z RMF FM i będący redaktorem naczelnym lokalnego krakowskiego czasopisma.
- Tworzymy radio dla satysfakcji własnej i słuchaczy, którzy są dla nas najważniejsi - wyjaśnia Łukasz.
Radiowcy z NetCast grają różne gatunki muzyki. Można usłyszeć: reggae, rap, techno, hip hop i różne odmiany rocka, a także muzykę amatorską. Wszystkie gatunki muzyki są dozwolone i równoprawne. Młody radiowiec z Przasnysza instruuje: - Aby nas posłuchać, wystarczy dostęp do internetu, trzeba zainstalować program Winamp, który jest bezpłatny, no i oczywiście wejść na stronę www.netcast.prv.pl
Niewątpliwym atutem wirtualnego radia jest spontaniczność. Prezenterzy prowadzą audycje na swój sposób, nieskrępowani żadnymi ograniczeniami. Jednak jak twierdzi Łukasz, w ich radiu istnieją żelazne zasady - na antenie nie wolno nikogo obrażać i emitować materiałów, do których nie ma się upoważnienia.
Radiowcy z NetCast mają powody do zadowolenia. Gdy zaczynali nadawać, mieli sporą konkurencję. Do dziś konkurentów pozostało bardzo niewielu. Największym marzeniem NetCast jest posiadanie profesjonalnego serwera, który umożliwi dotarcie do większej liczby słuchaczy. Młody radiowiec z Przasnysza wraz z innym przasnyszaninem Łukaszem Chrostowskim, chce założyć oficjalne radio Przasnysz. Zapowiada, że znajdą się w nim informacje i audycje o Przasnyszu, a także wywiady z ciekawymi ludźmi, głównie z Przasnysza i okolic. A oto oficjalna, jeszcze nie dokończona, strona przasnyskiego radia:
http://darth_strong.fm.interia.pl/przasnysz/index.html

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki