Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielkie ping-pongowanie

Aneta Kowalewska
Pingpongistki z Dębinek. Od prawej Karolina, Natalia, Dorota
Pingpongistki z Dębinek. Od prawej Karolina, Natalia, Dorota A. Kowalewska
Międzypowiatowy turniej tenisa stołowego, będący eliminacjami do mazowieckiego turnieju "O Puchar 7 Redakcji" rozgrywany był we wtorek 12 kwietnia w hali WOSiR. "Głos Wyszkowa" był współorganizatorem tej sportowej imprezy.

Przy dwunastu stołach tenisowych zawodnicy z całego byłego województwa ostrołęckiego walczyli o medale i puchary. Dzielnie sekundowali im trenerzy, rodzice i licznie zebrana publiczność.
W międzypowiatowym turnieju w Wyszkowie wystartowali ci zawodnicy, którzy przebrnęli przez eliminacje w powiatach: wyszkowskim, ostrowskim, ostrołęckim, przasnyskim i makowskim. O awans do mazowieckiego finału turnieju "O Puchar 7 Redakcji" walczyli finaliści w kategorii dziewcząt i chłopców z roczników 1989-1991, 1992-1993, 1994 oraz młodsi.
Tenis stołowy, popularnie zwany ping pongiem to bardzo popularna dyscyplina sportowa. W wielu domach zimowe wieczory domownicy spędzają odbijając celuloidową piłeczkę. To także sport popularny w szkołach. Dobrze pamiętam, jak na szkolnym korytarzu (sali gimnastycznej nie mieliśmy) przez całą zimę trwały pingpongowe zmagania i każdy chciał być Andrzejem Grubbą.

We wtorek, 12 kwietnia w hali WOSiR takich, którzy chcieliby być Andrzejem Grubbą pojawiło się znacznie więcej. Zawodnicy ze szkół i klubów sportowych z całego regionu ostrołęckiego stanęli przy dwunastu stołach pingpongowych i w turniejowe szranki. Trenerzy i opiekunowie spieszyli z ostatnimi wskazówkami przed rozpoczęciem gry, a wyszkowska publiczność dzielnie sekundowała wszystkim zawodnikom. Niektórzy z grających dla otuchy zaprosili na turniej swoich najbliższych.

Dziewczyny odbijają piłeczkę

Karolina Gotowiec, Natalia Wielgolaska i Dorota Jezierska reprezentują na zawodach Szkołę Podstawową w Dębinkach. Uczennice piątej klasy, każda ma na swoim koncie wiele sportowych laurów, nie tylko w tenisie stołowym - tu dziewczęta triumfowały podczas niedawnych zawodów powiatowych w Długosiodle, ale także w biegach, siatkówce. To trzy bardzo sportowe dziewczyny.
- Lubimy ping ponga, bo to taka spokojna, niebrutalna gra, można sobie pograć tylko dla przyjemności, można grać, aby zdobywać medale, ale nie odbywa się to poprzez taką bezpośrednią i brutalną walkę, jak ostatnio także w piłce nożnej. Tutaj liczy się nie siła, ale technika i opanowanie - tłumaczą dziewczynki.
- W naszej szkolnej sekcji tenisa stołowego, którą zajmuje się pani od wuefu, Pelagia Kaska, jest kilka dziewczyn, chłopcy stanowią większość, ale my w umiejętnościach niczym im nie ustępujemy - zapewniają dziewczyny.
Twierdzą także, że sportowe zainteresowania w niczym nie przeszkadzają im w osiąganiu sukcesów w nauce. Karolina Gotowiec ma średnią 4,9 i tylko jedną czwórkę, Natalia Wielgolaska - średnia 4,7. Dziewczynki odnoszą sukcesy w konkursach poetyckich i przedmiotowych.
- Wystarczy tylko dobrze zorganizować sobie dzień i mieć dobre chęci, a można pogodzić wiele zainteresowań i naukę w szkole -zapewniają Karolina, Natalia i Dorota. Lubią jeździć na zawody sportowe i to wcale nie z powodu wolnego od lekcji dnia - bo jak twierdzą - naprawdę lubią się uczyć. Zawody i turnieje to przygoda, wyzwanie, sposób na spędzenie czasu i poznanie nowych koleżanek i kolegów.

Mistrzowie tenisa

Po pierwszym wygranym meczu odpoczywa Kamil Bielony z Troszyna. Na zawody przyjechał razem ze swoim opiekunem, wuefistą Cezarym Kosiorkiem.
- Kamil pochodzi z rodziny ze sportowymi tradycjami, dużo trenuje ze swoim bratem, obaj po ojcu odziedziczyli sportową pasję - tłumaczy wuefista.
- Tata grał na Mistrzostwach Polski - chwali się Kamil. On bardzo lubi grać w piłkę nożną, ale odkąd na mikołajki dostał stół do tenisa, zainteresował się ping pongiem.
- Ping pong to podwórkowa nazwa, fachowo ta dyscyplina sportowa nazywana jest tenisem stołowym, ale dla wielu istnieje tylko i wyłącznie piłeczka ping pongowa, a nie do tenisa stołowego - tłumaczy trener Kosiorek.
Także Dominik Zalewski ze Szkoły Podstawowej w Piskach oprócz ping ponga interesuje się piłką nożną i obaj chłopcy na swoich sportowych idoli wskazują piłkarzy światowej ligi. Pytam kogo, jako zwycięzcę chłopcy obstawiają w dzisiejszym turnieju - kto wygra.
- Oczywiście najlepszy - szybko odpowiada Cezary Kosiorek, a chłopcy przytakują. Takie zawody to doskonały sposób na nawiązywanie nowych znajomości, a nawet sportowe przyjaźnie. Kamil i jego opiekun często bywają na zawodach, ale na tych "O Puchar 7 Redakcji" są po raz pierwszy. Podoba się im organizacja tej imprezy.
Chwilę później Dominik przygotowuje się już do swojego meczu. Przy stole obok trener głośno instruuje swojego zawodnika: Paweł, bliżej stołu, jeszcze bliżej! Paweł, dryblas z ciemną czupryną chucha w rakietkę. Chyba na szczęście. Sędzia główny imprezy prosi, aby publiczność nie opuszczała trybun i nie gromadziła się wokół stołów. To utrudnia zawodnikom grę, a sędziom pracę.

Zwycięstwa i przegrane

Tymczasem przy stołach zacięta walka. Drobny blondynek unosi ręce w górę w radości zwycięstwa. Jego przeciwnik wstydliwie zerka na trenera. "Nie udało się, przepraszam" - mówi jego spojrzenie. Trener klepie po ramieniu - następnym razem będzie lepiej - odpowiada spojrzeniem. Dziewczynka w kącie chlipie w plecak, do którego upycha rakietkę. Chyba przegrała. Koleżanki usiłują ją pocieszyć, trener opiekuńczo obejmuje ramieniem i wyprowadza na korytarz.
Niestrudzenie kursował tego dnia do WOSiR-u dostawca pizzy z restauracji "Manhattan". Wygłodniała sportowa brać posilała się na trybunach.

Nagrody od "Głosu": Podczas trwania zawodów rozlosowaliśmy szereg nagród przygotowanych dla zawodników przez "Głos Wyszkowa". Aby taki upominek otrzymać, trzeba było wyciąć, wypełnić kupon, który drukowany był w "Głosie Wyszkowa" i "Tygodniku Ostrołęckim". Spośród wszystkich kuponów wylosowaliśmy kilkunastu szczęśliwców, których obdarowaliśmy nagrodami. Są wśród nich:
- Mariusz Wójcik ze SP w Dębinkach
- Ewelina Solińska z PG w Rząśniku
- Norbert Czchowski z SP nr 3 w Ostrołęce
- Piotr Zabielski z PG w Młynarzach
- Iwona Olkowska ze SPw Różanie
- Patrycja ze SP w Prostyni
- Sylwia Budelewska ze SP w Różanie
- Przemek Holla ze SP w Dybkach
- Anna Sławińska ze SP w Różanie
- Monika Królicka ze SP w Chorzelach
- Anna Kołakowska ze SP w Obrębie
- Artur Grzyb z PG w Rzekuniu
- Olga Wielechowska z PG w Gąsewie
- Justyna Beczek z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrołęce
- Anna Długokęcka z PG w Czerwinie
- Katarzyna Zawadzka z PG w Nagoszewie
Nasze "Głosowe" gadżety cieszyły się sporym zainteresowaniem zawodników, ich zdobywcom życzyliśmy, aby przyniosły im szczęście w turnieju i dalszych sportowych zmaganiach.

Wyniki

W eliminacjach międzypowiatowych w Wyszkowie wystąpiło aż 179 tenisistów. Do finałów 50. Turnieju o Puchar 7 Redakcji awansowała najlepsza dwójka z każdej kategorii. W Nadarzynie zagra też Rafał Łaszczyński z Wąsewa, zawodnik najwyżej sklasyfikowany na liście rankingowej Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego.

Dziewczęta (rocz. 1994 i młodsze): 1. Wioletta Krzynowek (SP Serafin), 2. Agnieszka Szulkowska (SP Kruszewo), 3. Julita Król (SP Obrąb), 4. Anna Zaorska (SP Goworowo), 5. Jolanta Bednarczyk (SP Kruszewo), 6. Monika Złotkowska (SP 3 Ostrołęka), 7. Katarzyna Mieczkowska (SP Piski), 8. Patrycja Kruszewska (SP Prostyń).
Chłopcy (rocz. 1994 i młodsi): 1. Konrad Fidura (SP 2 Ostrów Maz.), 2. Patryk Żebrowski (SP Kołaki), 3. Mariusz Olszewski (ZS 4 Ostrołęka), 4. Dawid Górczak (SP Dębinki), 5. Kamil Opalach (SP Młynarze), 6. Bartosz Brzozowski (SP Obierwia), 7. Kamil Bednarczyk (SP Troszyn), 8. Dominik Zalewski (SP Piski).
Dziewczęta (rocz. 1992-93): 1. Martyna Samsel (SP Warmiak), 2. Karolina Murach (SP Warmiak), 3. Magdalena Szczęsna (SP Serafin), 4. Justyna Łazarczyk (SP Serafin), 5. Edyta Dąbkowska (SP Warmiak), 6. Sylwia Budelewska (PSP Różan), 7. Anna Kołakowska (SP Obrąb), 8. Justyna Beczek (SP 3 Ostrołęka).
Chłopcy (rocz. 1992-93): 1. Maciej Szymański (SP 5 Wyszków), 2. Paweł Gwiazda (SP Łyse), 3. Kamil Tomaszewski (SP Szczawin), 4. Damian Strąk (SP Nagoszewo), 5. Adrian Kot (PSP Różan), 6. Piotr Czerski (SP Chorzele), 7. Hubert Zając (SP 5 Wyszków), 8. Jakub Faderewski (SP Drążdżewo).
Dziewczęta (rocz. 1991-89): 1. Marta Jastrzębska (GP Czerwin), 2. Magda Łazarczyk (GP Łyse), 3. Marta Bednarczyk (GP Łyse), 4. Monika Kaczmarczyk (GP Prostyń), 5. Anna Długokęcka (GP Prostyń), 6. Anna Dobrowolska (ZS 3 Ostrołęka), 7. Martyna Nowicka (GP Rząśnik), 8. Żaneta Demzała (GP Zabrodzie).
Chłopcy (rocz. 1991-89): 1. Sylwester Puchalski (GP 2 Ostrów Maz.), 2. Bartłomiej Rogalski (GP 2 Wyszków), 3. Jakub Nieroda (GP 2 Wyszków), 4. Michał Seroka (GP 2 Wyszków), 5. Paweł Gałązka (GP Długosiodło), 6. Artur Grzyb (GP Rzekuń), 7. Michał Rogalski (GP 2 Wyszków), 8. Maciej Piórkowski (GP Nagoszewo).
Patronat honorowy: burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. Sponsor główny zawodów: Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego sp. z o.o. w Ostrołęce. Sponsorzy: Marbet, Oldar. Organizator: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wyszkowie. Sędzia główny zawodów: Waldemar Czerwiński.
(opr. CB)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki