Wielki mecz dla Szymona Wołynka [WIDEO, ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Piętnaście goli obejrzeli licznie zgromadzeni kibice, którzy przybyli do hali przy ul. Partyzantów w Ostrołęce, by pomóc niespełna 4-letniemu Szymonowi z Ostrołęki. Reprezentacja Urzędu Miasta i Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce pokonała 8:7 reprezentację Przedszkola Miejskiego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi i Rady Osiedla Wojciechowice.

Szymon urodził się w czerwcu 2014 r. z wadą wrodzoną - rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, wodogłowiem, niedowładem kończyn dolnych oraz innymi chorobami towarzyszącymi. Jego leczeniem i rehabilitacją zajmuje się wielu specjalistów. Jest to bardzo kosztowne, więc w zbiórkę funduszy włączyli się organizatorzy Wielkiego Meczu pomiędzy urzędnikami a przedszkolem i Radą Osiedla.

Podczas imprezy w hali przy ul. Partyzantów przybyli goście mogli skosztować pysznych wypieków oraz zobaczyć mecz piłki nożnej na wysokim poziomie. Do przerwy samorządowcy prowadzili 4:3, w drugiej połowie walka była równie zacięta i ostatecznie skończyło się wynikiem 8:7 dla drużyny Urzędu Miasta i Urzędu Wojewódzkiego. Tak naprawdę jednak wygrał Szymon, który z trybun głośno dopingował piłkarzy obu drużyn. Po meczu wręczył im także kalendarze w podziękowaniu za ofiarną grę.

Oprócz meczu, odbyły się też występy artystyczne przedszkolaków oraz pokaz sztuk walki w wykonaniu klubu Gladiator. Więcej o Wielkim Meczu na os. Wojciechowice już we wtorek w papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego".