MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Więcej od fiskusa

(mb)
Makowscy podatnicy otrzymali już zwrot nadpłaconych podatków.

Urząd Skarbowy w Makowie przyjął w tym roku 12.244 zeznania podatkowe. Ponad 90 proc. podatników otrzymało zwrot nadpłaconych podatków. Ostatni z nich dostali należne im pieniądze w ubiegłym tygodniu. W sumie fiskus zwrócił im około 6 mln zł.
19 podatników dostało od fiskusa po ponad 10 tys. zł, 55 - od 5 do 10 tys. zł, a 378 - od 2 do 5 tys. zł. Pozostali otrzymali mniej niż 2000 zł, a około sześciuset z ponad 11 tys. podatników, którym należał się zwrot podatku, nie dostanie faktycznie nic, bo koszt wysyłki byłby wyższy od należnej kwoty.
Najczęściej ludzie odliczali sobie podatek z tytułu wydatków na remont lub modernizację domu lub mieszkania. Znaczącą pozycję w zwrotach stanowią też odliczenia z tytułu zakupu pomocy naukowych, kosztów przygotowania zawodowego i kształcenia w szkołach wyższych.
Byli także podatnicy (w sumie 371), którzy po wypełnieniu PIT-u musieli dopłacić fiskusowi. Wszyscy wpłacili prawie milion zł.
Nie wszyscy podatnicy dotrzymali terminu złożenia PIT-u. W tym roku nieterminowych było 48 osób. Różne były tego przyczyny. Gdy były uzasadnione, podatnik musiał zapłacić mandat karny - najczęściej było to 200 zł.
- Akcje rozliczania się z podatku już od lat przebiegają u nas spokojnie - twierdzi Roman Gisztarowicz, naczelnik Urzędu Skarbowego w Makowie. - W tym roku też nie mieliśmy żadnych kłopotów. Staramy się sprawdzać na bieżąco dane rejestracyjne podatników, co jest z korzyścią dla podatników. Promowaliśmy też przekazywanie nadpłaconych podatków na konta bankowe podatników, co jest rozwiązaniem szybszym i tańszym. Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z tej formy rozliczenia z nami, w tym roku było ich już ok. 40 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki