Więcej miejskich pieniędzy na sport i kulturę

Piotr Ossowski
Udostępnij:
Ratusz ogłosił konkursy na dotacje dla organizacji pozarządowych – stowarzyszeń, klubów sportowych itd. W dwóch dziedzinach – sport i kultura.

Konkursy takie są ogłaszane co roku i wśród zainteresowanych wywołują spore emocje. W większości przypadków właśnie kasa „z miasta” jest największym źródłem dochodów dla tych organizacji.

W przyszłym roku z miasta, w formie dotacje, do klubów i stowarzyszeń trafi 1 670 000 złotych.

Lwia część tej kwoty zostanie przeznaczona na dotacje dla klubów i stowarzyszeń sportowych. Będzie to 1 400 000 zł, tyle samo ile w tym roku. I jak w tym roku, konkurs jest rozpisany w trzech kategoriach: na organizację rywalizacji sportowej szkół miasto przeznaczy 25 000 zł (od lat zajmuje się tym Szkolny Związek Sportowy – przyp. red.). Na organizację zawodów miasto przeznacza 75 000 zł i na szkolenie zawodników – 1 300 000 zł.

Nieco inaczej niż w poprzednich latach wygląda konkurs na dotacje w dziedzinie kultury. W tym roku miasto wprowadziło cztery kategorie. Na prowadzenie kroniki miasta (od lat zajmuje się tym Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki) przeznaczone jest 12 000 zł. Na „działalność edytorską i wydawniczą” miasto przeznacza 60 000 zł (w tym roku było to 40 000 zł). Na różnego rodzaju inicjatywy kulturalne miasta przeznacza 160 000 zł (było 180 000 zł). Dodatkowo w konkursie pojawiła się nowa kategoria „Popularyzacja tradycji, historii, dziedzictwa narodowego oraz patriotyczne przedsięwzięcia artystyczne realizowane dla mieszkańców Miasta Ostrołęki w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę”. Na to pójdzie 38 000 zł.

Zresztą przy pozostałych kategoriach także zaakcentowano przypadającą w przyszłym roku rocznicę odzyskania niepodległości.

Zainteresowani złożeniem ofert muszą wypełnić i złożyć w formie elektronicznej za pomocą platformy internetowej „WITKAC” dostępnej na stronie www.witkac.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 stycznia 2018 r. do godz. 16.00, a następnie wygenerowane w systemie, wydrukowane i podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta potwierdzenie złożenia oferty złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty w Urzędzie Miasta Ostrołęki w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 stycznia 2018 r. do godz. 16.00.

A jako ciekawostkę, żeby nie powiedzieć kuriozum, możemy przytoczyć formalne nazwy „zadań”, w które mają się wpisać autorzy inicjatyw kulturalnych.

Oto pełne brzmienia nazw poszczególnych „zadań”:

„Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – Społeczne lokalne inicjatywy kulturalne, ku czci pamięci tych którym zawdzięczamy małą ojczyznę – Miasto Ostrołęka”

„Popularyzacja tradycji, historii, dziedzictwa narodowego oraz patriotyczne przedsięwzięcia artystyczne realizowane dla mieszkańców Miasta Ostrołęki w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę”

„Działalność edytorska i wydawnicza popularyzująca wiedzę o dziejach Miasta i losach jego mieszkańców oraz upowszechniająca dorobek ostrołęckich twórców ze szczególnym uwzględnieniem Ostrołęki w wydarzeniach okresu 1918-1921”.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie