Wiceprzewodniczący podliczył koszty. I zmianom nazw ulic mówi - nie

(pk)
Rafał Dymerski jest działaczem PSL
Rafał Dymerski jest działaczem PSL Fot. Archiwum
Rafał Dymerski, wiceprzewodniczący ostrołęckiej Rady Miasta i jednocześnie prezes spółdzielni mieszkaniowej Centrum, napisał list do mieszkańców. Tłumaczy w nim, dlaczego zagłosuje przeciwko zmianom nazw ulic w Ostrołęce.

Oto treść listu:

DRODZY MIESZKAŃCY Zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej "CENTRUM" W OSTROŁĘCE
Informuję, że Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski wniósł pod obrady Rady Miasta projekty uchwał zmieniające nazwy ulic: Findera, Nowotki, Zubrzyckiego, Berlinga.
Jestem V-ce Przewodniczącym Rady Miasta a także Prezesem Spółdzielni. Uznaję za swój obowiązek poinformować o swoim stanowisku w w/w sprawie oraz o skutkach ekonomicznych jakie będą gdy Rada Miasta podejmie uchwały zmieniające nazwy ulic.
W związku ze zmianą nazw ulic będzie potrzeba ponieść koszty:
1. Wymiany dowodu osobistego,
2. Wymiany paszportu,
3. Wymiany prawa jazdy,
4. Wymiany dowodów rejestracyjnych pojazdów,
5. Wyrobienia zdjęć do w/w dokumentów.
W przypadku zarejestrowanej działalności gospodarczej koszty: pieczątek, szyldów, napisów reklamowych i zmiany dokumentów urzędowych.
Ponadto wszyscy lokatorzy mieszkający w zasobach naszej Spółdzielni poniosą wspólnie koszty likwidacji obecnych napisów nazw ulic namalowanych na budynkach oraz koszty malowania nowych nazw ulic na tychże budynkach. Przewidywane w/w koszty wyniosą kilkadziesiąt tysięcy złotych (dotyczy to 30 budynków ocieplonych).
W Sejmie RP jest przygotowywany projekt ustawy tzw. "dekomunizacyjnej", określającej nazwiska osób, które nie będą mogły być patronami ulic, placów i innych obiektów. Gdy ustawa wejdzie w życie, wtedy obowiązkiem będzie ją wykonać. Określi ona także, kto i w jakiej części poniesie koszty finansowe.
Z mediów wiemy, że w 2010 roku zgodnie z wymogami unijnymi w Polsce trzeba będzie wymienić wszystkie dowody osobiste, a więc czeka nas ponowna wymiana i ponowne koszty.
Jako Prezesowi znana mi jest trudna sytuacja materialna większości osób mieszkających w zasobach naszej Spółdzielni.
Obecnie wzrasta bezrobocie oraz koszty życia codziennego co każdy zapewne odczuwa. Z posiadanej wiedzy z dniem 1 grudnia 2009 roku lub z dniem 1 stycznia 2010 roku OPEC i ENERGA (dawny Zespół Elektrowni) wprowadzą podwyżkę energii cieplnej ( złożyli już wnioski o zatwierdzenie nowych taryf do Urzędu Regulacji Energetyki) co spowoduje większe opłaty za centralne ogrzewanie i podgrzanie ciepłej wody.
Biorąc pod uwagę przewidywane koszty uważam, że ze zmianą nazw ulic należy poczekać aż Sejm RP ureguluje ten problem ustawą. Wtedy będzie wiadomo, które nazwy ulic należy zmienić i kto poniesie za to koszty. Dlatego też będę głosował przeciw podejmowanym uchwałom zmieniającym nazwy ulic.
Informuję, że Sesja Rady Miasta Ostrołęki w tej sprawie odbędzie się w dniu: 29 października 2009r.(czwartek) o godz. 10-ej w dużej Sali Konferencyjnej Nr 103 przy ul. Gen. A. GORBATOWA 15.
Obrady Sesji są otwarte, każdy może przyjść, wysłuchać dyskusji i zobaczyć jak będzie odbywać się głosowanie.
Z poważaniem
Prezes Zarządu
Rafał Janusz Dymerski

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Ta. ciekawe kto był za sprzedażą OPEC, niech sobie pajac przypomni
G
Gość
uuuu... prezesunio się wydygał, ze ludzie nie wybiorą go na następna kadencje na prezesa osiedla.... tchórz z niego, nastawiony tylko na kase....

po drugie, ciekaw jestem z czyich pieniędzy zrobił sobie kampanie wyborczą w postaci listów skierowanych do mieszkańców spółdzielni.... na pewno z naszych spółdzielczych... koszt papieru i tonera i z czego zaplacił roznosicielowi tych ulotek....
ja sobie nie życzę, aby moim kosztem promował siebie jako Radnego
r
roger
Bardzo rozsądne myslenie, ktoś przynajmniej dba o mieszkańców i wie jakie koszty moga ponieść. Jestem za i dziekuje Panu że ktoś potrafi jeszcze w tej radzie mysleć. pozdrawiam
Dodaj ogłoszenie