Wicemistrzostwo III ligi dla Nike Ostrołęka. Czas powalczyć o awans [WIDEO,ZDJĘCIA]

Siatkarki Nike Ostrołęka przegrały z AZS LSW Warszawa 0:3 w rewanżowym meczu finału III ligi mazowieckiej. Podopieczne Tomasza Pakieły mają teraz krótką przerwę, a następnie powalczą o awans do drugiej ligi - tę walkę rozpoczną od turnieju ćwierćfinałowego.

Po przegranym 1:3 pierwszym meczu siatkarki Nike musiały wygrać 3:0 lub 3:1, a następnie wygrać złotego seta, by cieszyć się ze zwycięstwa w III lidze mazowieckiej. Zadanie było trudne, bo AZS LSW Warszawa to bardzo utytułowana i doświadczona ekipa. Przyjezdne pokazały to także w Ostrołęce i po pełnym emocji meczu wygrały 3:0 (21, 21, 25).

Ostatecznie złote medale powędrowały do Warszawy, a w Ostrołęce zostało srebro. Medale wręczył wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski, który przy okazji wysłuchał prośby Jarosława Miałkowskiego (wiceprezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej) o "przemyślenie polityki miasta" w kwestii wspierania siatkówki.

Nike Ostrołęka powalczy o awans do II ligi. W tym roku ścieżka jest wydłużona, rozpoczyna się od turnieju ćwierćfinałowego. Więcej o zmaganiach ostrołęckich siatkarek przeczytasz w najbliższym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego".