Wellness na nartach. Zimowy wyjazd w góry to nie tylko szaleństwa na stoku

Materiał Informacyjny

Zimowy wyjazd w góry to nie tylko szaleństwa na stoku. Popołudniami i wieczorami na narciarzy w europejskich ośrodkach czeka szeroka oferta apres ski. Rozrywki kulturalne, atrakcje turystyczne, kuchnia regionalna, bary i dyskoteki to tylko część możliwości spędzania czasu poza stokiem. Oferta wellness w górach jest jedną z bardziej rozbudowanych ofert w zimowych ośrodkach narciarskich jest ta obejmująca wellness i fitness. Korzystanie z różnorodnych zabiegów i zajęć to nie tylko okazja do relaksu po kilku godzinach spędzonych na stoku. To również gwarancja doskonałego wypoczynku dla osób, które nie szaleją za sportami zimowymi.

Jeżeli nie pociąga cię narciarstwo i nie masz ochoty nauczyć się jeździć na nartach, a twoja druga połowa lub dziecko są zapalonymi narciarzami, często stajesz podczas zimowego urlopu przed trudnym wyborem. Spędzić ten czas osobno czy jechać w charakterze osoby towarzyszącej i ryzykować kilka godzin nudzenia się w hotelu, gdy twój towarzysz podróży uprawia sporty zimowe. Zapomnij o tych dylematach – najlepsze ośrodki narciarskie w Europie oferują szeroką gamę rozrywek i możliwości spędzania wolnego czasu. Upewnij się tylko przed dokonaniem rezerwacji, jakie atrakcje apres ski dostępne są w miejscowości, do której się wybierasz.

Warto sprawdzić ofertę wellness obiektu, w którym chcemy dokonać rezerwacji. Niektóre hotele czy pensjonaty oferują w cenie pobytu dostęp do strefy wellness, a za dodatkową opłatą zabiegi kosmetyczne, relaksacyjne lub fizjoterapeutyczne. W renomowanych hotelach znajdziemy rozbudowane kompleksy saun różnego typu, łaźnie parowe, jacuzzi, gabinety masażu, gabinety kosmetyczne, solaria, kryte i otwarte, podgrzewane baseny. Wybierając zatem obiekt, w którym będziemy nocować, warto zwrócić uwagę na specjalne, wyróżnione oferty pakietowe wellness, które często w cenie zawierają szerszy zakres usług wellness niż pakiety standardowe. Tygodniowy czy dwutygodniowy pobyt to okres, w którym można przeprowadzić pełne serie zabiegów kosmetycznych i wellness poprawiających nie tylko wygląd skóry i całego ciała, ale wpływających pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne i fizyczne. Radzimy z wyprzedzeniem zapoznać się z ofertą dodatkowych zabiegów w strefie wellness i zarezerwować sobie terminy wizyt w dogodnym dla nas czasie.

Jeżeli nasz hotel, czy pensjonat nie dysponuje szeroką ofertą wellness, nic straconego. Wiele ośrodków narciarskich ma centra wellness specjalizujące się nie tylko w zabiegach dedykowanych narciarzom wracającym ze stoku, ale także i osobom towarzyszącym, które chcą ten czas wykorzystać na poprawę kondycji i wyglądu. Ciekawą propozycję mają również aqua parki, centra sportowe oraz studia fitness. Warto wymienić choćby położoną w austrackiej dolinie Ziller miejscowość Fügen, która oprócz pełnej oferty dla narciarzy kusi atrakcją źródła termalnego „Erlebnistherme Zillertal”, w którym, oprócz strefy wellness i saun, znajdziemy kompleks basenów ze zjeżdżalniami. Również austriackie Sölden zaprasza nie tylko narciarzy do ogromnego kompleksu sportowego, w którym znajdziemy poza basenami, saunami i studiem fitness, również kort tenisowy i kręgielnię.

Również w Niemczech, we Francji i we Włoszech znajdziemy ośrodki narciarskie oferujące atrakcje fitness i wellness nie tylko dla narciarzy. Podczas pobytu w górach można spędzić wspaniały sportowy czas pod dachem w ciepłych halach, uprawiając ulubione sporty, korzystając z porad trenerów personalnych, czy uczestnicząc w grupowych zajęciach ruchowych. Jeżeli lubisz się ruszać, ale niekoniecznie w śniegu i mrozie, możesz spędzić aktywny urlop nie wystawiając nosa na zimne powietrze. Jeżeli nie straszne ci są niskie temperatury, choć nie jesteś fanem jazdy na jednej czy dwóch deskach, możesz skorzystać z bogatej oferty zajęć na świeżym powietrzu. Trekking z wykwalifikowanymi przewodnikami, łyżwy na odkrytych lodowiskach, tory saneczkowe to tylko kilka możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Zatem nie zastanawiaj się! Nawet osoby, które nie jeżdżą na nartach czy snowboardzie, nie muszą się nudzić podczas narciarskiego urlopu. Problemem raczej będzie wybranie najciekawszych dla nas propozycji z szerokiego wachlarza ofert. A kto wie, może atmosfera zimowego wypoczynku skłoni nas do spróbowania sił na stoku.