Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

We wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych są jeszcze wolne miejsca. Nawet w ostrowskim LO im. Kopernika!

(mb)
Nawet w LO im. Kopernika są wolne miejsca.
Nawet w LO im. Kopernika są wolne miejsca.
Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadgimnzjalnych. Dyrektorzy są umiarkowanie zadowoleni.

Szkoły ponadgimnazjalne w pow. ostrowskim przyjmą do pierwszych klas nieco mniej uczniów niż przed rokiem. Wolne miejsca są nawet w ostrowskim Koperniku.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Kopernika przygotowano - tak, jak przed rokiem - 240 miejsc w ośmiu pierwszych klasach. Dokumenty złożyło ok. 340 absolwentów gimnazjów, czyli o 40 mniej niż przed rokiem. W momencie, gdy uczniowie musieli zdecydować się, którą szkołę wybierają, okazało się, że na placu boju pozostało 215 kandydatów.

Być może ta liczba nieco wzrośnie, ale należy liczyć się z tym, że zamiast ośmiu, będzie siedem pierwszych klas. Ta sytuacja zaskoczyła dyrekcję i członków komisji rekrutacyjnej, bo do tej pory w "Koperniku" nie było kłopotów z rekrutacją.

W ostrowskim Zespole Szkół nr 1 nie udało się pozyskać uczniów do wszystkich klas. W sumie absolwenci gimnazjów mieli do dyspozycji 540 miejsc w 18 klasach, zorganizowanych zostanie natomiast 12 klas, w których będzie 359 uczniów.

Największą popularnością cieszyło się Liceum Służb Mundurowych - nowość w szkolnej ofercie. O 30 miejsc starało się 140 osób, ostatecznie przyjęto do tej klasy 33 osoby, w tym 10 dziewcząt. To jedyna klasa w "Rubinku", której uczniowie chodzić będą w mundurach.

Nieźle wyszła rekrutacja w Zespole Szkół nr 2. Przygotowano tu 240 miejsc w ośmiu klasach (o 30 więcej niż przed rokiem). Wszystkie zaplanowane klasy będą, bo przyjęto w sumie 233 osoby. Nowością w porównaniu z poprzednim rokiem jest klasa licealna z rozszerzonym programem nauczania chemii, biologii i języków obcych. Pozostałe klasy są takie same, jak rok temu: dwie licealne, licealna o profilu społecznym, trzy technika (informatyk, spedytor i ekonomista) oraz 3-letnia zasadnicza klasa wielozawodowa.

W Zespole Szkół w Małkini Górnej naukę w pierwszych klasach podejmie podobna liczba uczniów, jak przed rokiem. 120 uczniów złożyło wszystkie niezbędne dokumenty i zostało zakwalifikowanych, w szkole są jednak przekonani, że we wrześniu liczba ta będzie o 20 - 30 większa.

Oferta szkoły była identyczna z ubiegłoroczną: technik pojazdów samochodowych, technik hotelarstwa, technik żywienia gospodarstwa domowego, technik informatyk, technik obsługi turystyki (rekrutacja na ten ostatni kierunek udała się po rocznej przerwie), liceum ogólnokształcące . Będzie też jedna klasa szkoły zawodowej, w której będą uczyć się przyszli mechanicy pojazdów samochodowych oraz kucharze.

Mniej niż przed rokiem kandydatów zgłosiło się do Zespołu Szkół - Centrum Kształcenia Praktycznego w Starym Lubiejewie. W sumie do pierwszych klas zakwalifikowano 70 osób. Będą trzy klasy: 29 uczniów ma zdobywać kwalifikacje technika mechanizacji rolnictwa, a 21 będzie w szkole zawodowej, w klasie uczącej mechaników operatorów maszyn. Będzie jeszcze jedna klasa technikum, w której jest 20 uczniów. Część chce być technikami agrobiznesu, a pozostali technikami architektury krajobrazu.

Więcej przeczytasz o tym w najbliższym wydaniu papierowym TO.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki