Ważne zwycięstwo Sokoła nad Żubrami

Koszykarze Sokoła wywalczyli kolejne ważne punkty do tabeli II ligi
Koszykarze Sokoła wywalczyli kolejne ważne punkty do tabeli II ligi Arkadiusz Dobkowski
Koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka odnieśli ważne zwycięstwo w starciu 10. kolejki rozgrywek II ligi. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela po emocjonującym starciu pokonali Żubry Białystok 71:63.

W pierwszej kwarcie ostrowscy koszykarze ulegli minimalnie rywalom 23:24. W kolejnej odsłonie meczu Żubry również okazały się lepsze różnicą dwóch punktów 16:14. W trzeciej kwarcie spotkania Sokół walczył ambitnie, ale ponownie skuteczniejsi okazali się goście wygrywając 17:16. W ostatniej odsłonie meczu w hali przy ulicy Trębickiego gospodarze wznieśli się na wyżyny swoich możliwości i odnieśli zwycięstwo 18:6. W całym spotkaniu oznaczało to zwycięstwo różnicą ośmiu punktów podopiecznych trenera Grzegorza Helcbergiela.

Po rozegranych do tej pory dziesięciu spotkaniach Sokół z dorobkiem 16 punktów plasuje się na siódmej lokacie. Ostrowskich koszykarzy czekają teraz wyjazdowe starcia z KS Shmoolky Warszawa i AZS UMCS Lublin. Emocje do hali przy ulicy Trębickiego powrócą wraz z meczem z KU AZS UJK Kielce, które zostało zaplanowane na sobotę, 3 grudnia.

Obecny sezon w rozgrywkach II ligi jest bardzo wymagający. W samym sezonie zasadniczym podopiecznych trenera Grzegorza Helcbergiela czeka 26 meczów.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Żubry Leo-Sped Białystok 71:63 (23:24, 14:16, 16:17, 18:6)
Punkty dla Sokoła: Grudziński 17, Koźluk 15, Szczerbatiuk 14, Słoniewski 10, Barszcz 9, Niedbalski 4, Skarpetowski 2, Grabowski 0, Wilczyński 0, Siwek 0, Zadroga 0, Witosławski 0.