Ważne sprawdziany ostrołęckich lekkoatletów w Spale

Magdalena Żebrowska i Paweł Polakowski to wciąż duże nadzieje lekkoatletyczne OKLA. A. Dobkowski
Lekkoatleci OKLA Ostrołęka mają za sobą kolejne sprawdziany w sezonie halowym. Tym razem podczas mityngu w Spale zaprezentowali się Magdalena Żebrowska i Paweł Polakowski.

Magdalena Żebrowska prowadzona przez trenera Bartosza Witkowskiego zajęła dopiero dziewiąte miejsce w konkursie skoku w dal i nie awansowała do ścisłego finału. Reprezentantka OKLA nie potrafiła wstrzelić się w belkę i zapisała na swoim koncie kolejno wynik: 5.41 m, 5.37 m i 5.36 m.

Konkurs wygrała Natalia Chacińska z AZS Łódź z wynikiem 6.07 m, będącym nowym rekordem życiowym zawodniczki. W konkursie wzięła udział również udział Aleksandra Grzyb (UKS Siódemka Ostrołęka). Niespełna 17-letnia zawodniczka uzyskała w najlepszej próbie 4.87 m i zajęła piętnaste miejsce.

Z nowym rekordem życiowym na dystansie 1000 metrów powrócił drugi z zawodników OKLA Ostrołęka Paweł Polakowski, któremu rezultat 2:32.16 dał dziewiąte miejsce w serii. W trójskoku startowała z kolei 17-letnia Kornelia Suchecka, która z wynikiem 11.36 m ustanowiła nowy rekord życiowy i zajęła siódme miejsce, w gronie zdecydowanie bardziej doświadczonych rywalek.

Kolejny sprawdzian ostrołęckich lekkoatletów już w sobotę, 7 lutego, ponownie w Spale.