Ważne przełamanie Ostrovii w Słupnie

Ważne punkty trafiły na konto ostrowskich piłkarzy
Ważne punkty trafiły na konto ostrowskich piłkarzy Arkadiusz Dobkowski
Piłkarze Ostrovii Ostrów Mazowiecka po serii porażek wreszcie odnieśli zwycięstwo w IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Podopieczni trenera Pawła Kowalczyka pokonali na wyjeździe Deltę Słupno 3:2 i zapisali na swoim koncie niezwykle ważny komplet punktów, który daje drużynie nadzieję na skuteczną walkę o utrzymanie.

W spotkaniu rozegranym w Słupnie duże emocje miały miejsce w pierwszej połowie spotkania. Już w dziesiątej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Adam Dobosz, który wykorzystał podanie od Dominika Dzwonkowskiego. Pięć minut później gospodarze odpowiedzieli za sprawą Bartosza Komorowskiego, który wykorzystał świetne dogranie od Michała Sobczaka i pokonał Andrzeja Łyzińskiego.

W 19. minucie spotkania Ostrovia ponownie wyszła na prowadzenie, a tym razem do siatki rywali trafił Robert Wilczewski wykorzystując asystę Adama Dobosza. W 43. minucie gospodarze ponownie doprowadzili do wyrównania. Andrzeja Łyzińskiego ponownie pokonał Bartosz Komorowski, który wykorzystał podanie od Michała Sobczaka. Gości stać było na szybką odpowiedź. Andrzej Łyziński mocnym podaniem uruchomił Piotra Zacheję, a ten nie zmarnował świetnej okazji, aby wpisać się na listę strzelców.

Do przerwy Ostrovia prowadziła 3:2 i była na dobrej drodze, aby powalczyć o komplet punktów. Po zmianie stron obie drużyny potrafiły sobie stworzyć kolejne sytuacje bramkowe, ale kibice na stadionie w Słupnie bramek już nie obejrzeli.
- Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa w tym spotkaniu, chociaż nie przyszło nam łatwo - podkreślał po spotkaniu golkiper Ostrovii Andrzej Łyziński. - Mam nadzieję, że w kolejnych meczach rundy jesiennej punkty wpadną na nasze konto.

W tabeli IV ligi mazowieckiej w grupie północnej Ostrovia po 16. kolejkach plasuje się na siedemnastej lokacie z dorobkiem trzynastu punktów. Do rozegrania podopieczni trenera Pawła Kowalczyka mają jeszcze trzy spotkania jesienią. Najbliższe w sobotę, 5 listopada z Pogonią II Siedlce.

Delta Słupno - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:3 (2:3)
Bramki: Komorowski 15. 43. - Dobosz 10., R. Wilczewski 19, Zacheja 45.

Ostrovia: Łyziński - D. Wilczewski, Małkiński, Nogaj, Oleś, Khorolski (90. Korzeb), R. Wilczewski (60. Krzyżanowski), Dobosz, Decyk, Zacheja, Dzwonkowski (70. Lipski)