Wąsewo zaczyna od porażki

Paweł Nowak
Wobec kontuzji Adama Pałubińskiego to na Kubę Podolaka (na zdjęciu) może spaść obowiązek strzelania goli. Fot. P. Nowak
Minimalną porażką rozpoczęli serię zimowych meczów sparingowych piłkarze beniaminka A klasy, KS Wąsewo. W spotkaniu rozegranym w niedzielę na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witosa w Ostrołęce ulegli KS CK Troszyn 2:3.

Podopieczni Józefa Pietkiewicza nie odstawali od rywala występującego w rozgrywkach ligi okręgowej. Po pierwszej części gry (mecz trwał 3 x 35 minut - przyp. red.) mogli remisować, ale nie wykorzystali rzutu karnego i na pierwszą przerwę schodzili przegrywając 0:1. W kolejnych minutach na prowadzenie wyprowadził Wąsewo Jakub Podolak, który dwukrotnie umieścił piłkę w siatce. Końcówka spotkania należała jednak do zespołu z Troszyna, który przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W ponad 100-minutowym meczu w drużynie z A klasy wystąpiło 16 piłkarzy. Wśród nich zagrał między innymi Marek Żyznowski, który w przeszłości występował w barwach KS Ostrovia, a obecnie gra w lidze amatorskiej. Zabrakło natomiast rekonwalescenta Adama Pałubińskiego oraz Pawła Krajewskiego, który zdążył jesienią zagrać w kilku meczach, ale wiosną z powodu spraw zawodowych najprawdopodobniej nie będzie mógł regularnie występować.

KS CK Troszyn - KS Wąsewo 3:2
Bramki dla Wąsewa: Jakub Podolak x 2