Wąsewo udanie inauguruje sezon w A klasie (zdjęcia)

Paweł Nowak
O Adama Pałubińskiego (żółta koszulka) pytali latem działacze KS Ostrovia, ale zawodnik pozostał w Wąsewie i już w pierwszym meczu strzelił 2 gole. Fot. Paweł Nowak
Piłkarze Klubu Sportowego Wąsewo w niedzielne popołudnie 22 sierpnia zainaugurowali nowy sezon w piłkarskiej A klasie. Ich rywalem była grająca na tym poziomie rozgrywek od 2008 roku Opia Opinogóra. Podobnie, jak przed rokiem w B klasie, tak i teraz pierwszy mecz wypadł bardzo obiecująco.
Mecz A klasy: KS Wąsewo - Opia Opinogóra

W wyjściowej jedenastce zabrakło kilku piłkarzy, którzy w poprzednim sezonie grali w podstawowym składzie. Z powodów osobistych, jak też przez kontuzje, nie zagrali m. in. filar obrony Marcin Wiśniewski czy Grzegorz Jarka. Lukę w środku pola, powstałą po przesunięciu do obrony kapitana Mariusza Sikory zajął debiutujący w drużynie Mariusz Korzeb.

Od początku spotkania przewagę mieli gospodarze pewnie poczynający sobie na własnym boisku. Pierwsze stworzone sytuacje nie przyniosły jeszcze gola, ale każde kolejne były coraz bliższe celu. Do przerwy beniaminek prowadził 2:0 po golach byłego trenera seniorów Leszka Skrzecza oraz Adama Pałubińskiego. Goście stworzyli w pierwszej połowie jedną groźną sytuację, ale skutecznie zażegnał ją dobrym wyjściem z linii bramkowej golkiper Wąsewa.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Józefa Pietkiewicza konstruowali kolejne akcje i ok. 70 minuty dwukrotnie pokonali bramkarza z Opinogóry. Do groźnego zdarzenia doszło ok. 80 minuty, kiedy to skaczący do piłki Adam Nerek zderzył się z rywalem. Obydwaj piłkarze z rozciętymi głowami musieli opuścić boisko. Zawodnik gości został opatrzony w karetce, która przyjechała na miejsce zdarzenia, natomiast zawodnikowi Wąsewa w szpitalu zszyto łuk brwiowy, po czym został wypisany do domu.

W końcowych minutach spotkania żółto-niebiescy mieli jeszcze bardzo dobre okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak zabrakło jeszcze odrobiny spokoju pod bramką i dokładności w wykańczaniu akcji.

- Zaczynamy sezon podobnie, jak w B klasie, wysokim zwycięstwem, więc dobrze to wróży - mówił po meczu prezes klubu Zbigniew Orłowski. - Obawialiśmy się pierwszego spotkania, ponieważ była to wielka niewiadoma, ale rywal niczym nas nie zaskoczył. Cieszy przede wszystkim to, że mamy długą ławkę rezerwowych (w kadrze zespołu jest ok. 25 zawodników - przyp. red.). Na razie wygląda to wszystko optymistycznie, wynik jest bardzo dobry, więc możemy się tylko cieszyć i czekać na kolejne mecze - dodał Orłowski.

KS Wąsewo - Opia Opinogóra 4:0 (2:0)
Bramki dla KS Wąsewo: Pałubiński Adam x 2, Waracki Adrian, Skrzecz Leszek

Skład KS Wąsewo: Pazik Paweł, Budny Grzegorz, Sikora Mariusz, Jurkiewicz Damian, Samsel Michał, Przygoda Grzegorz, Korzeb Mariusz, Nerek Adam (80’ Godlewski Grzegorz), Skrzecz Leszek, Pałubiński Adam, Podolak Jakub (70’ Waracki Adrian)