Wąsewo kontynuuje świetną wiosenną passę (zdjęcia, wideo)

Paweł Nowak
Duet napastników z Wąsewa zdobył po jednym golu w meczu z Pokrzywnicą.
Duet napastników z Wąsewa zdobył po jednym golu w meczu z Pokrzywnicą. P. Nowak
Komplet zwycięstw mają po trzech meczach rundy wiosennej piłkarze Klubu Sportowego Wąsewo. W rozgrywanym w sobotnie popołudnie meczu 16. kolejki A klasy pokonali na boisku w Brudkach Starych GKS Pokrzywnicę 4:1.
Mecz pilkarskiej A klasy: KS Wąsewo - GKS Pokrzywnica

Mecz piłkarskiej A klasy: KS Wąsewo - GKS Pokrzywnica

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Nie najlepszy stan murawy i silny wiatr nie sprzyjały finezyjnej grze, toteż i sytuacji brakowych nie było zbyt wiele. Goście błyskawicznie objęli prowadzenie. Już w drugiej minucie sędzia podyktował rzut wolny w okolicach 25 metra. Zawodnik z Pokrzywnicy uderzył piłkę na bramkę, a ta lecąc z wiatrem zaskoczyła golkipera gospodarzy. Podopieczni trenera Józefa Pietkiewicza mogli wyrównać już chwilę później. Adam Pałubiński precyzyjnie uderzył z dystansu i piłka zatrzepotała w siatce, ale sędzia chwilę wcześniej odgwizdał rzut wolny i gola nie uznał. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. Po kwadransie gry z rzutu rożnego dośrodkował futbolówkę Grzegorz Przygoda, a w polu karnym dopadł do niej Jakub Podolak i głową skierował do bramki. Do przerwy piłkarze obydwu drużyn oddali jeszcze kilka strzałów, ale nie zmieniły one rezultatu spotkania.

Drugie 45 minut wypadło już zdecydowanie na korzyść gospodarzy, choć przewaga tak szybko nie została udokumentowana. Bramkarz z Pokrzywnicy skapitulował dopiero w 73. minucie, kiedy przepuścił między nogami strzał Adama Nerka sprzed linii pola karnego. Spokój w końcowych fragmentach i pewne zwycięstwo zapewniły kolejne dwie bramki. Najpierw w 85. minucie zaaplikował piłkę do siatki głową Marcin Prusak, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wynik ustalił niezawodny Adam Pałubiński, który wykorzystał błąd obrońców, przejął piłkę w polu karnym i pewnie uderzył na bramkę obok bezradnego golkipera. Beniaminek odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo i dopisując do swojego dorobku kolejne 3 oczka, wyprzedził w tabeli Pokrzywnicę.

KS Wąsewo - GKS Pokrzywnica 4:1 (1:1)
Bramki dla Wąsewa: Podolak Jakub (16'), Nerek Adam (73'), Prusak Marcin (85'), Pałubiński Adam (90')