MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wąsewo: Jednogłośnie absolutorium. Wszyscy radni za wójtem

Mieczyslaw Bubrzycki
M. Bubrzycki
Wczoraj radni gminy Wąsewo podsumowali działalność wójta w minionym roku

Najwięcej czasu na ostatniej sesji Rady Gminy w Wąsewie zajęły sprawozdania poprzedzające głosowanie nad absolutorium dla wójta za 2014 rok.

- To nie był zły rok, poziom inwestycji był na przyzwoitym poziomie - tak wójt Rafał Kowalczyk ocenił miniony rok.

W sprawozdaniach padło wiele liczb. Budżet był wiele razy zmieniany, ostatecznie jednak dochody wyniosły 15 mln 634 tys. zł, a wydatki - 15 mln 384 tys. zł.

Na inwestycje przeznaczono 3.323 tys. zł, czyli 21,6 proc. wydatków. Pieniądze te wydano przede wszystkim na budowę dróg gminnych i dofinansowanie powiatowych, najważniejszą była droga z Wąsewa do Brzezienka.

Inne ważniejsze wydatki to: 4,8 mln na oświatę, 3,4 mln zł na opiekę społeczną, 1,4 mln zł na utrzymanie administracji. W ub. roku budżet powiększył się o 2 mln 275 tys. zł pozyskanych z zewnątrz - to spora kwota. Zadłużenie na koniec roku wyniosło 4,2 mln zł i spadło - najwyższe było w 2012 (nieco ponad 5 mln zł).

Wójt przygotował także ciekawe zestawienia dotyczące ostatnich 9 lat, tyle czasu jest wójtem. Niestety, ubywa mieszkańców w gminie (obecnie - 4764, w 2005 - 4500), a także uczniów (w gimnazjach: obecnie - 121, w 2005 - 201; w podstawówkach: obecnie - 263, w 2005 - 362).

Imponująco wygląda natomiast zestawienie wszystkich wydatków w ostatnich 9 latach: 6 mln zł - na drogi gminne, 4 mln zł - na drogi powiatowe, 5 mln zł - na kanalizację i oczyszczalnie, 3,8 mln zł - na inwestycje w oświacie.

Wszyscy radni głosowali na udzieleniem wójtowi absolutorium.

Więcej o sesji w Wąsewie przeczytasz w następnym papierowym wydaniu TO.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki