Wąsewo. II Klasyfikacyjny Wąsewski Festiwal Szachowy o puchar Wójta Gminy. 22-23.02.2020 [ZDJĘCIA]

Piotr Ossowski
Wąsewo. II Klasyfikacyjny Wąsewski Festiwal Szachowy o puchar Wójta Gminy. W turniejach wzięło udział ponad 50 szachistek i szachistów.

Sobota i niedziela – 22 i 23 lutego – upłynęły w Wąsewie pod znakiem rywalizacji szachowej.

Ponad pięćdziesięciu zawodników z Wąsewa, Ostrowi Mazowieckiej, Łomży, Ostrołęki, Czyżewa, Andrzejewa i innych miejscowości, uczestniczyło w II Klasyfikacyjnym Wąsewskim Festiwalu Szachowym o puchar Wójta Gminy.

Rozegrano dwa turnieje klasyfikacyjne: Turniej A – od IV kategorii szachowej (7 rund systemem szwajcarskim tempem po godzinie na zawodnika na partię) oraz Turniej B – do V kategorii szachowej (9 rund systemem szwajcarskim tempem po pół godziny na zawodnika na partię).

Łącznie zawodnicy zdobyli 17 nowych kategorii szachowych (1 osoba - II kategorię, 3 osoby – III kategorię. 7 osób – IV kategorię i 6 osób – V kategorię.

Najlepsi zawodnicy w obu turniejach, również w kategoriach wiekowych dziewczynek i chłopców do lat 13 i 16, zostali nagrodzeni pucharami, medalami i publikacjami o Wąsewie. Zwycięzcą Turnieju A został Bartosz Kotarski - na co dzień instruktor pracujący w Akademii Szachowej Sobocińscy z Łomży, która była współorganizatorem zawodów; drugie miejsce zajęła Malwina Szewczyk – również z Akademii Szachowej Sobocińscy; trzecie miejsce zajął Maksymilian Rutkowski z Łomży.

W Turnieju B najlepszy okazał się Leszek Zalewski ze Starego Lubiejewa, na drugim miejscu uplasował się Szymon Kordek z Ostrowi Mazowieckiej, a trzecie zajął Ryszard Grzyb z Kadzidła.

Nagrodzony został również najmłodszy zawodnik turnieju – 6-letni Marcel Wądołkowski z Łomży. Szachiści zostali bardzo ciepło przyjęci przez gospodarzy Wąsewskiego Festiwalu Szachowego: wójta gminy Wąsewo Rafała Kowalczyka, dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie Dariusza Morawskiego oraz przedstawicieli stowarzyszenia „Ziemia Wąsewska” i Banku Spółdzielczego w Wąsewie.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, długopisy i przypinki, a w przerwie między partiami mogli posilić się kanapkami, pączkami i ciepłym napojem.