MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wakacje w Szli

(mch)
W gospodarstwie państwa Orzelskich
W gospodarstwie państwa Orzelskich M. Chrzanowski
W gospodarstwie agroturystycznym Barbary i Kazimierza Orzelskich w Szli sezon turystyczny w pełni.

Właściciele gospodarstwa "Podbór" pochodzą ze wsi. Na wsi się urodzili, na wsi poznali ciężką pracę w rolnictwie i uroki życia z dala od wielkomiejskiego gwaru. W 1995 roku postanowili jednak sprzedać ziemię i wyjechać do miasta.
- Sympatia dla wsi jednak pozostała - mówią państwo Orzelscy, którzy przed 10 laty zatęsknili za wsią i kupili małą posesję w Szli. - Sprawdziło się stare porzekadło: "co się martwisz, co się smucisz? Ze wsi jesteś, na wieś wrócisz" - dodaje z uśmiechem Barbara Orzelska.
Początkowo prowadzili tartak. Działalność ta jednak nie dawała im satysfakcji.
- Postanowiliśmy przeznaczyć posesję dla celów agroturystyki - wspominają gospodarze, którzy z wielkim zapałem wzięli się za urządzanie terenu dla potrzeb wczasowiczów i przystosowali dom dla turystów zgodnie z wymogami unijnymi. Domek wyposażony jest w łazienki, na podwórku stoi duży murowany grill, jest mały staw i miejsce na wieczorne ogniska.
Gospodarstwo państwa Orzelskich - usytuowane kilkanaście kilometrów od Przasnysza - cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zjeżdżają tu goście z okolic i z dalekich miast, którzy w drodze na Mazury szukają alternatywnej formy wypoczynku.
- Mazury są już przepełnione turystami - mówi starsza pani, która z mężem przyjechała do Szli spod Warszawy. - Szukaliśmy czegoś innego i trafiliśmy na to gospodarstwo. Bardzo nam się tu podoba.
- Jako ciekawostkę możemy dodać, że na naszej posesji rośnie około 75 gatunków drzew - mówią gospodarze. - W pracach pomaga nam najmłodszy syn Janusz, który z agroturystyką wiąże swoją przyszłość.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki