MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Warszawie rozpocznie się kolejna edycja akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”

PS
Rusza kolejna edycja akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”!. Realizowana od sześciu lat przez Fundację Moniki Pyrek akcja promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych. W październiku i listopadzie zaplanowanych jest jedenaście spotkań w pięciu województwach.

W trakcie wiosennej edycji akcji w zajęciach organizowanych przez Fundację Moniki Pyrek, jednej z najlepszych polskich lekkoatletek w historii, udział wzięło ponad trzy tysiące dzieci, a w sumie, przez wszystkie lata, kilkadziesiąt tysięcy.

– To dla nas powód do wielkiej dumy, tym bardziej, że dzieciaki z wielką radością brały udział w naszych lekcjach. W trakcie akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” używamy wielu nowinek technologicznych, by zaciekawić dzieci i odciągnąć je od smartfonów, telewizorów i komputerów. Nasz projekt pokazuje, że można to zrobić i sprawić, by młode pokolenie zainteresowało się sportem i aktywnością fizyczną – mówi Monika Pyrek.

Jesienna edycja projektu rozpocznie się w Warszawie, gdzie zajęcia współfinansuje Urząd Dzielnicy Wilanów Miasta Stołecznego Warszawy, planowane są dwie lekcje – w najbliższy wtorek i środę. Kolejne zajęcia odbędą się w Belsku Dużym na Mazowszu (20 października), Supraślu (25 października) i Czarnej Białostockiej (26 października) na Podlasiu, Puławach na Lubelszczyźnie (27 października), dwukrotnie w Mielcu na Podkarpaciu (7 i 8 listopada), a także dwukrotnie w Drawsku Pomorskim (22 i 23 listopada) oraz Mielenku Drawskim (24 listopada) w Zachodniopomorskiem.

– Przyświeca nam przede wszystkim zaszczepienie radości z uprawiania sportu u dzieciaków, zgodnie z hasłem KINDER Joy of moving: „Zostań Mistrzem Radości” – dodaje Monika Pyrek, ambasadorka KINDER Joy of moving i pomysłodawczyni Alternatywnych lekcji WF. Akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu.
W ramach zajęć uczniowie, po wcześniejszej rozgrzewce, przez dwie godziny mają okazję ćwiczenia na wielu urządzeniach, m.in. ergometrach wioślarskich, trenażerach sportowych, refleksomierzach, rowerach stacjonarnych, specjalnych ściankach wspinaczkowych, czy symulatorach narciarskich. Monika Pyrek każdorazowo zaprasza do udziału w lekcjach również innych znanych sportowców, którzy zachęcają dzieci do aktywności fizycznej i pomagają w ćwiczeniach. Na przykład na pierwszych zajęciach w Warszawie pojawią się były znakomity pływak, mistrz świata i wielokrotny mistrz Europy Paweł Korzeniowski oraz polski kolarz torowy Damian Zieliński, wielokrotny medalista mistrzostw Europy.

Jednocześnie na stronie internetowej alternatywnelekcjewf.pl działa e-platforma, na której dostępne są bezpłatne materiały w formie ćwiczeń, gier czy zabaw ruchowych dla najmłodszych. To doskonała skarbnica wiedzy zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i ich rodziców i nauczycieli wychowania fizycznego. – Zachęcam do korzystania z naszej e-platformy, bo jest tam wiele fantastycznych materiałów, które można wykorzystać do ćwiczeń nie tylko na lekcjach wf, ale także do domu, czy ogródku. Zachęcenie dzieciaków do aktywności fizycznej, gdy robi się to w sposób interesujący, jest naprawdę proste. Dzieciaki pokazują, iż chcą ćwiczyć, jeśli pokaże im się, że aktywność fizyczna wpływa na dobry humor – dodaje Monika Pyrek.

Partnerem tytularnym akcji jest KINDER Joy of moving. Projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, które również współfinansuje jego realizację. Honorowy patronat nad akcją objęli również Minister Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski. Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest wypożyczalnia samochodów Rentis.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Warszawie rozpocznie się kolejna edycja akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki