Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W październiku Studio Piosenki obchodzi jubileusz. Trwają przygotowania

Redakcja
Koncert jubileuszowy planowany jest na 28 października

Klub Oczko, dawniej Ostrołęcki Ośrodek Kultury, niegdyś był klubem, w którym funkcjonowała muzyka rockowa, poezja, w zalążku rozwijał się teatr. Warunki się zmieniły, dziś Klub Oczko mieści się przy ulicy Sikorskiego i stanowi część Ostrołęckiego Centrum Kultury.

- Jednym z powodów, dla których powstało Studio Piosenki, były warunki lokalowe - przyznaje Tadeusz Kowalewski. - Usytuowanie ośrodka w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych, uniemożliwiało prowadzenie zajęć z zespołami muzycznymi. Postawiliśmy na śpiew, celem była nauka śpiewania od strony technicznej.

I dodaje: - Wydawało mi się, że istnieje racjonalne zapotrzebowanie na pomoc i kształcenie młodych i zdolnych ludzi. Chcieliśmy stworzyć szeroko rozumianą scenę muzyczną. Tak to się zaczęło i i działamy do tej pory - mówi.

Początek Studia Piosenki to 2002 r. i powstanie duetu Black&White (Anna Rybacka i Katarzyna Szczubełek).

- Do "Oczka" zgłosiły się dwie naprawdę zdolne dziewczyny - z pomysłem na siebie - wtrąca Aleksandra Kowalewska, kierownik klubu Oczko.

- Z czasem przybywało chętnych. Trudno było zaszeregować tę sporą liczbę ludzi do jednej kategorii. - Wpadłem na pomysł! "Studio Piosenki" jako duża, szeroka forma, duety, soliści, grupy - mówi pan Tadeusz.

Na co dzień grupy wokalne szkoli Tadeusz Kowalewski. Młodzież mogła korzystać z warsztatów wokalnych, które prowadziła Katarzyna Winiarska, czy Waldemar Koperkiewicz. W ciągu dziesięciu lat istnienia Studia Piosenki, przewinęło się przez nie około 300 osób.

- Studio Piosenki to tyle pomysłów, tyle ciekawych ludzi, zacnych wokalistek i wokalistów, choć przyznaję, że płeć męska to niewielka liczba. - Z dużą ilością osób mamy kontakt do dziś, mimo iż są poza miastem rodzinnym, na studiach, czy posiadają już własne rodziny. Zawsze wszystkich ciepło wspominamy i jesteśmy dumni z ich sukcesów - mówi ze wzruszeniem pani Ola.

Wiele osób kontynuuje pasję, muzyka wciąż im towarzyszy. Przykładem jest Paweł Kubat, który przygodę ze śpiewaniem rozpoczął w Ostrołęckim Centrum Kultury, a dziś jest absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Można usłyszeć go w musicalach i obejrzeć grę aktorską w teatrze. Mowa tu także o Annie Rybackiej, która w Danii rozpoczęła karierę muzyczną, Katarzynie Szczubełek, która realizuje swoją pasję w Szkole wokalno-estradowej im. Anny German w Białymstoku. Sukces osiągnęła Monika Batogowska, która jest laureatką "Szansy na sukces" oraz Aleksandra Tyszka, gdy znalazła się w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (kategoria: poezja śpiewana). Niebawem usłyszymy Monikę Kisiel i Edytę Choszczyk w programie muzycznym "Bitwa na głosy".

Na koncert jubileuszowy zostaną zaproszeni wszyscy obecni i byli członkowie Studia Piosenki.

- Mamy nadzieję, że uda nam się choć w małym stopniu odtworzyć to, co działo się w ciągu tych dziecięciu, pięknych lat. Cały czas pracujemy nad galerią archiwalnych zdjęć - przyznają Kowalewscy.

Dużo więcej o ostrołęckim Studiu Piosenki w najbliższym papierowym wydaniu Tygodnika Ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki