MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W liceum za Unią

(mb)
Przed tygodniem pisaliśmy, że w makowskim Zespole Szkół większość uczestników prareferendum unijnego opowiedziała się przeciw wejściu Polski do Unii Europejskiej. W makowskim LO było lepiej, ale wynik też był zaskoczeniem.

Szkolny Klub Europejski działa w Liceum Ogólnokształcącym w Makowie od 1997 roku. 2 kwietnia odbyło się tu referendum, w którym wzięło udział 455 osób: uczniów i nauczycieli. 64 proc. opowiedziało się za wejściem Polski do Unii, 36 proc. było przeciw.
- Ten wynik był dla nas zaskoczeniem - nie ukrywa Andrzej Furmański, nauczyciel opiekujący się kołem. - Spodziewaliśmy się większego poparcia dla Unii.
Aby zwiększyć liczbę zwolenników Unii w liceum, 9 maja zorganizowano tu Dzień Europy. Oto relacja Katarzyny Chrzanowskiej, uczennicy klasy IIIc:
"Po zbadaniu terenu klub rozpoczął »misję« przekonywania niezdecydowanych. 9 maja budynek szkoły zamienił się w centrum europejskiej kultury. Po części oficjalnej, wysłuchaniu »Ody do radości« i przedstawieniu historii Unii Europejskiej nadszedł czas na prezentację krajów wspólnoty przez uczniów klas pierwszych. Zobaczyć można było nie tylko papierowe tulipany, kankana w wykonaniu uczennic czy pokaz najnowszej kolekcji mody greckiej, ale również całkiem zgrabne... nogi chłopców w szkockich spódniczkach.
Zwycięzcą konkursu została klasa I e (Grecja). Jury jednak zgodnie stwierdziło, że poziom konkursu był wysoki, a prezentacje wszystkich klas godne nagrody. Dla zwycięskiej klasy dyrektor Krzysztof Wachol obiecał (trzymamy za słowo) nagrodę - niespodziankę".
W tydzień później, 16 maja, z uczniami trzecich klas spotkał się poseł Zbigniew Chrzanowski, absolwent makowskiego LO, znany euroentuzajsta. Znów oddajmy głos Katarzynie Chrzanowskiej z III c:
"Najlepszym dowodem na to, że dyskusja była ożywiona, było zaschnięte gardło posła. Gościnni gospodarze pospieszyli jednak na pomoc z wodą mineralną".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki