Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce pojechali małkińscy policjanci i ustalili, że zgłaszającą interwencję była 45-latka.
Kobieta była nietrzeźwa ( ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie). W rozmowie z policjantami nie była w stanie wskazać dokładnie kiedy doszło do tej sytuacji. Policjanci rozmawiali zarówno z córką zgłaszającej oraz sąsiadką, obie zaprzeczyły jakoby doszło do tej sytuacji. W związku z niepotwierdzeniem interwencji policjanci przygotowali dokumentację, na podstawie której zostanie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie- podaje asp. Marzena Laczkowska z ostrowskiej policji.
Policja apeluje do mieszkańców powiatu ostrowskiego o rozsądne korzystanie z nr alarmowego 112. Przypominamy, że służy on do zgłaszania interwencji, gdy zagrożone jest zdrowie/życie ludzkie lub mienie.
Osoby zgłaszające interwencje nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
Zgodnie z art 66 § 1 Kodeksu Wykroczeń kto:
1)chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.
§ 2.Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?