Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Intercellu czekają na zmiany

jaz
Na początku zeszłego tygodnia dotarła do nas informacja, że Intercell zamierza zwolnić 500 osób. Sprawdziliśmy ją. Zwolnień w firmie nikt nie planuje. Zmienia się natomiast struktura firmy.

W środę 10 listopada rozmawialiśmy z szeregowymi pracownikami Intercellu. Pytani o nowego właściciela, powiedzieli nam, że nie przejmują się zmianami własnościowymi w ich firmie. Przypomnijmy, że zakup większościowego pakietu akcji (66 proc.) zapowiedział fiński konc
ern Stora Enso. Akcje chcą sprzedać Intercellulosa AB, Interpaper Holding oraz Bank Światowy. Zbycie swoich 33 proc. akcji zapowiada jeszcze w tym roku Skarb Państwa. Obecnie w Europie trwają uzgodnienia urzędów antymonopolowych, które umożliwią zakup akcji. Do transakcji ma dojść jeszcze w tym roku.
Robotnicy przyznali, że o zmianie właściciela dowiedzieli się z "Tygodnika Ostrołęckiego", dopiero później z wewnętrznego firmowego biuletynu.
- Nas interesuje tylko, żeby była praca - mówili nasi rozmówcy. Pracownicy mają nadzieję, że wraz z nowym właścicielem w firmie będą nowe inwestycje.
Maria Rochowicz, PR manager Intercellu, powiedziała nam, że firma prowadzi inwestycje zgodnie z wcześniejszymi założeniami i nie planuje żadnych zwolnień.
- W Intercellu w Ostrołęce pracuje obecnie 1,4 tys. osób. Jedyne zmiany jakie zachodzą w firmie, dotyczą zmian w strukturze firmy, ale nikogo nie zwalniamy - powiedziała nam Maria Rochowicz, stanowczo dementując informacje o planowanych zwolnieniach.
Na razie nie wiadomo, czy po przejęciu przez Stora Enso ostrołęcki Intercell zmieni nazwę. - Jest za wcześnie nawet na spekulacje - powiedziała nam Maria Rochowicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki