Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Chorzelach otwarto halę sportową

(as)
fot. hala 1W otwarciu nowo wybudowanej hali wziął udział m.in. Jarosław Kalinowski, poseł RP
fot. hala 1W otwarciu nowo wybudowanej hali wziął udział m.in. Jarosław Kalinowski, poseł RP Fot. A. Suchcicka
Nowoczesna hala sportowa, w której 300-osobowa publiczność będzie mogła obserwować mecze na pełnowymiarowych boiskach do piłki ręcznej, do siatkówki i do koszykówki. Taki obrazek nie jest już tylko marzeniem mieszkańców gminy Chorzele.

fot. hala 1
W otwarciu nowo wybudowanej hali wziął udział m.in. Jarosław Kalinowski, poseł RP

(fot. Fot. A. Suchcicka)

Przez lata uczniowie chorzelskich szkół rozwijali swoją tężyznę fizyczną w sali gimnastycznej o wymiarach 10 na 20 metrów albo na szkolnych korytarzach.
- Trzeba to zmienić - postanowiły w 2001 roku władze gminy i powiatu.
- Pomysł wybudowania nowoczesnej hali sportowej wzbudził wiele kontrowersji. I nie jest to dziwne przy samorządowej biedzie. Gdyby nie brakowało pieniędzy, zapewne nie byłoby i wątpliwości. Ale nikogo nie trzeba było długo przekonywać, że obiekt jest potrzebny. Porozumienie zostało podpisane w sierpniu 2001 roku - wspominał 16 kwietnia w pachnącej świeżością hali sportowej Andrzej Krawczyk, burmistrz Chorzel.
Na otwarcie hali przybyły setki gości. Największe zainteresowanie mieszkańców wzbudzały osobistości znane ze szklanych ekranów: Jarosław Kalinowski, poseł na sejm RP i Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Przy przecinaniu wstęgi flesze aparatów niemal przyćmiły słońce, a liczni kamerzyści i fotografowie skutecznie zasłaniali mieszkańcom widok na dostojnych gości.
Chwilę później, za sprawą ks. kanonika Kazimierza Skowrońskiego, dziekana chorzelskiej parafii, na przybyłych spadły krople święconej wody.
- Bóg niewątpliwie błogosławi także czas wolny, jaki przeznaczamy na duchową rozrywkę i ćwiczenia ciał. Kiedy bowiem zabiegamy o tężyznę ciała, łatwiej osiągamy duchową równowagę, a przez to nasze współżycie z ludźmi staje się bardziej braterskie i pogodne - stwierdził ks. kanonik.
Hala, ozdobiona olimpijskimi kółkami, kosztowała ok. 2,6 mln zł. Jedna trzecia tej sumy popłynęła z budżetu miasta i gminy Chorzele. O pozostały wkład zadbało starostwo, które oprócz własnych pieniędzy, pozyskało na inwestycję 500 tys. zł z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.
- Hala sportowa w Chorzelach to już trzeci nowy obiekt sportowy, a drugi pełnowymiarowy, zbudowany w powiecie przasnyskim w ciągu ostatnich pięciu lat. A w najbliższych dniach, 23 kwietnia, odbędzie się kolejna uroczystość przekazania nowej budowli, tym razem Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Powiat przasnyski od pięciu lat przeznacza średnio 41 proc. rocznego budżetu na inwestycje. Jest to tym bardziej warte podkreślenia, że podjęte zadania realizujemy bez kredytów - mówi Sławomir Czaplicki, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.
16 kwietnia klucz, symbol przekazania hali w użytkowanie uczniów, z rąk Doroty Kowalskiej, przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Chorzele, odebrali dyrektorzy chorzelskich szkół. W ich imieniu podziękował Józef Cieśla, dyrektor ZSP.
- Obiekt, wybudowany na miarę czasów, w których żyjemy, z pewnością przyczyni się do osiągania jeszcze większych sukcesów przez naszą młodzież. A z czasem, mam nadzieję, doczekamy się reprezentanta na igrzyskach olimpijskich z naszego środowiska - powiedział Cieśla.
A Andrzej Krawczyk dodał:
- W zawodach sportowych, w których bierze udział wielu zawodników, nagrodę otrzymują tylko najlepsi. W zwodach przy budowie hali też brało udział wiele osób, ale tu wszyscy dostaną jedną nagrodę: radość i uśmiech naszych dzieci i młodzieży.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki