Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Andrzejewie Jezus nie umarł

(M.D.)
Młodzi aktorzy przedstawiają Ostatnią Wieczerzę
Młodzi aktorzy przedstawiają Ostatnią Wieczerzę Fot. M. Dylewski
W Wielki Czwartek uczniowie Publicznego Gimnazjum w Andrzejewie przedstawili licznie zgromadzonej publiczności dramat pasyjny pt.: "Jezus nie umarł".

Przedstawienie pełne ruchu i ekspresji trwało ponad godzinę. To efekt 40-dniowych rekolekcji teatralnych, podczas których młodzi aktorzy bardzo dokładnie poznali misterium Męki Pańskiej. Liczne próby sprawiły, że, młodzi aktorzy nie czuli tremy. Uznanie budziła dekoracja i cała aranżacja sceniczna (po każdej scenie zasuwała się kurtyna, aktorzy zmieniali stroje w garderobie, a obsługa sceny bardzo szybko zmieniała scenografię).
- Do premierowego wystawienia tej sztuki przygotowywaliśmy się przez prawie cały okres Wielkiego Postu - powiedziała Aneta Gutowska, opiekunka szkolnego samorządu uczniowskiego, jedna z dwóch scenarzystek i reżyserek przedstawienia. - Próby do przedstawienia odbywały się dwa razy w tygodniu, po zajęciach lekcyjnych. Uczniowie naprawdę chętnie brali w nich udział zostając w szkole po lekcjach dodatkowe dwie, trzy godziny. W przygotowaniach bardzo pomogli nam rodzice młodych aktorów, którzy uszyli piękne stroje, pomogli zrobić dekorację do przedstawienia, z wyrozumiałością patrzyli na wieczorne powroty swoich pociech ze szkoły.
Na premierę, oprócz samorządowców i księży, przybyli również przedstawiciele Kuratorium Oświaty i władz województwa mazowieckiego, rodzice i znajomi całej trupy teatralnej z andrzejewskiego gimnazjum, którzy zawitali tutaj całymi rodzinami. Sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki