Viktoria Grodno lepsza od Unii w trzecim spotkaniu Euroligi

Szansy na zwycięstwo podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego szukać będą w starciu z gospodyniami zawodów. A. Dobkowski
Nie wiedzie się koszykarkom ostrołęckiej Unii Basket w ostatnim w tym sezonie turnieju eliminacyjnym rozgrywek Euroligi - grupy wschodniej.

Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego przegrały trzecie spotkanie podczas zawodów rozgrywanych w estońskim Tallinie. Tym razem ostrołęczanki musiały uznać wyższość najlepszego zespołu młodzieżowego z Białorusi - Viktorii Grodno.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli naszego zespołu. Unia wygrała pierwszą kwartę 14:3, będąc zespołem skutecznym i bardzo aktywnym w strefie podkoszowej. W drugiej odsłonie meczu to jednak rywalki przejęły inicjatywę i wygrały 24:11.

Po zmianie stron zespół z Grodna jeszcze zwiększył przewagę po wygranej trzeciej odsłonie mecz 24:10 i mimo zwycięstwa Unii w czwartej kwarcie 14:6, to zespół z Białorusi mógł cieszyć się ze zwycięstwa i dwóch punktów na koncie.

Przed naszymi zawodniczkami jeszcze jedno turniejowe spotkanie z gospodarzem zawodów - drużyną Audentes.

Unia Basket Ostrołęka - Victoria Grodno (Białoruś) 49:57 (14:3, 11:24, 10:24, 14:6)

Punkty dla Unii: Pawłowska 15, Pat. Jarka 8, Więckowska 7, Jakubiak 6, Snarska 6, Pau. Jarka 4, Wrzesień 3, Skibicka 0, Kołoszko (nie grała).