Victoria druga w kraju, medale Pietruczuka i Kiernozka

Tomasz Kiernozek wywalczył brązowy medal
Tomasz Kiernozek wywalczył brązowy medal Fot. A. Dobkowski
Z dwoma medalami i drużynowym tytułem wicemistrza Pucharu Polski powrócili z Rydzyna pod Lesznem zawodnicy ostrołęckiej Victorii. Ostatecznie z podopiecznych Mieczysława Mierzejewskiego w finałowych zawodach wystąpiła tylko dwójka zawodników, ale z bardzo dobrym skutkiem.

Wspaniale zaprezentował się Marek Pietruczuk w kat. 54 kg, który wygrał wszystkie walki zdobywając złoty medal. W pierwszej walce po zaciętym pojedynku pokonał Krystiana Olejarczyka (KKB RUSHH Kielce) 2:1. W półfinałowym starciu nie miał żadnych problemów z pokonaniem Mateusza Strugały (KS Gwardia Warszawa) 3:0. W finałowym starciu również jednogłośnie nasz reprezentant pokonał Łukasza Duszyńskiego (KSW Róża Karlino).
- Marek boksował bardzo dobrze i jestem zadowolony z jego występów podczas tych zawodów - mówi trener Mieczysław Mierzejewski. - Z walki na walkę prezentował się coraz lepiej i zasłużenie zdobył dla nas złoty medal, co jest jego bardzo dużym sukces.

Brązowy medal dla Victorii zdobył w kat. 75 kg Tomasz Kiernozek. W pierwszej walce podopieczny Mieczysława Mierzejewskiego pokonał Artur Kulewicz (Zatoka Braniewo) 3:0. W drugim pojedynku niestety nasz zawodnik musiał uznać wyższość zawodnika gospodarzy Michała Ludwiczaka (KS Polonia 1912 Leszno). Walka wzbudziła sporo kontrowersji, bowiem prowadził w niej zdecydowanie reprezentant Victorii. W trzeciej rundzie sędzia spotkania przerwał walkę i zdyskwalifikował zawodnika Victorii za nieprzepisowo zadawane ciosy.
- Moim zdaniem sędzia zrobił wszystko, co mógł, aby zwycięstwo odniósł zawodnik gospodarzy - mówi trener Mieczysław Mierzejewski. - Z pewnością dyskwalifikacja nie była zasłużona i mogło skończyć się jedynie na ostrzeżeniach. Szkoda, bo mogliśmy osiągnąć jeszcze lepszy wynik.

Mimo to drużynowo zawodnicy ostrołęckiej Victorii w klasyfikacji zajęli drugie miejsce, za WKB Start Włocławek.
- Bardzo cieszy fakt, że wciąż jesteśmy liczącą się siłą w Polsce i plasujemy się na czołowych lokatach również w klasyfikacjach drużynowych - podkreślił trener Mieczysław Mierzejewski.